Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Free RPG Day 2010

Dziś obchodzimy święto wszystkich fanów fantastyki – Dzień Darmowych Gier Fabularnych! Z tej okazji Kuźnia Gier i wydawnictwo Portal przygotowały atrakcyjne niespodzianki.

KUŹNIA GIER
Z okazji Dnia darmowych gier fabularnych wydawnictwo Kuźnia Gier zdecydowało się udostępnić fanom komplet podstawowych zasad do fabularnej gry akcji Wolsung: Magia Wieku Pary.

Jazdę próbną Wolsunga można pobrać z oficjalnej strony systemu. Znajdziecie w niej wszystko, co potrzebne, by stworzyć Niezwykłą Damę lub Dżentelmena i rozegrać emocjonujące przygody w pełnych wyzwań czasach Magicznej Rewolucji Przemysłowej. Broszura zawiera mechanikę testów i konfrontacji, zasady tworzenia i rozwoju postaci, przykładowe gadżety i atuty, reguły dotyczące osiągnięć oraz podstawowe zasady magii.
Darmowe zasady możecie od razu wypróbować w praktyce, w przygodzie “Pożegnanie z Winlandią” pochodzącej z wydanej w grudniu zeszłego roku kampanii “Operacja Wotan” – można ją już teraz pobrać ze strony systemu.

PORTAL
Wydawnictwo portal przygotowało plik PDF z wszystkimi materiałami do Cold City jakie do tej pory wydało w Gwiezdnych Piratach plus jeden dodatkowy materiał. Całość jest pewnej formy polskim mini dodatkiem do Cold City – zawiera to, co polscy autorzy jak na razie przygotowali do tej gry. Plik ma 22 strony. Znajdziecie go na stronie Cold City.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych znajdziecie także na Facebooku.