Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Gdańskie morze komiksów czyli Bałtycki Festiwal Komiksu

W ostatni weekend czerwca Gdańsk stanie się miastem komiksów. Swoją trzecią odsłonę będzie miał bowiem Bałtycki Festiwal Komiksu – GDAK – impreza dla fanów medium, a także dla tych którzy dopiero chcieli by poznać ciekawy świat sztuki sekwencyjnej.

Na uczestników czekają spotkania z zagranicznymi gośćmi, swoją obecność wstępnie potwierdzili już: Rutu Modan autorka „Ran wylotowych” oraz Olivier Schrauwen twórca „Mojego syna”. Ponownie będziemy również gościć Yoshimasę Mizuo – wieloletniego  redaktora komiksowego wydawnictwa Kodansha oraz producenta takich hitów, jak „Akira” czy  „Ghost in the Shell”.

Nie zabraknie również plejady gwiazd polskiego komiksu. BFK-ka to jednak nie tylko spotkania ze świetnymi rysownikami i scenarzystami, to również ciekawe prelekcje oraz warsztaty. Będzie można między innymi dowiedzieć się trochę o kompozycji komiksowej, poznać tajniki ruchu i animacji w sztuce sekwencyjnej, podszkolić swój warsztat pod okiem znanych polskich twórców, a na panelu „Wydaj się sam, czyli od Internetu do offsetu” zgłębić tajniki zakładania niezależnego wydawnictwa komiksowego.

Bałtycki Festiwal Komiksu to również wystawy, dwudniowa giełda branżowa, premiery wydawnicze, spotkania z wydawcami, sobotnie Interparty z emocjonującymi Bitwami Komiksowymi, jak również atrakcje komiksowe skierowane do najmłodszych. Wszystkich rysowników i scenarzystów (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów) zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu na „Pasek komiksowy w pomorskich”. Na zwycięzców czekają nagrody. Informacje oraz regulamin konkursu można zaleźć na stronie imprezy w dziale aktualności.

Rysunek na plakat i okładkę tegorocznego informatora zrobiła pomorska artystka Aleksandra Czubek-Spanowicz (autorka m.in. komiksu „Buty”). Bałtycki Festiwal Komiksu odbędzie się 26 oraz 27 czerwca 2010 roku, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku przy Targu Rakowym 5/6.

Udział we wszystkich atrakcjach imprezy jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na stronie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu.

Kawerna Festiwalowi PATRONUJE.