Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów sezon 1 już za tydzień!

W najbliższy wtorek, 26 października, będzie miał premierę 1 sezon serialu animowanego Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, który ukaże się nakładem Galapagos Films. Tytuł będzie można nabyć w 4 oddzielnych częściach (5-6 odcinków na płycie) albo w wydaniu zbiorczym.

 

DAWNO, DAWNO TEMU W ODLEGŁEJ GALAKTYCE…

„Gwiezdne wojny” to międzynarodowy fenomen, którego popularność nie maleje od kilkudziesięciu lat, a coraz to nowe pokolenia ulegają fascynacji wyjątkowym uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa. Galapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów.

Animowany komputerowo, trójwymiarowy serial Gwiezdne wojny: Wojny klonów to najnowsza produkcja George’a Lucasa osadzona w uniwersum znanym z sześciu filmów kinowych, dziesiątków powieści i setek komiksów. Zaplanowany na co najmniej sto odcinków cykl opowiada o przygodach Anakina Skywalkera i jego mistrza Obi-Wana Kenobiego podczas tytułowej Wojny klonów, przełomowego konfliktu, który na zawsze odmienił historię Galaktyki.

Akcja „Wojen klonów” rozgrywa się pomiędzy II i III epizodem Gwiezdnych wojen. Galaktyka jest pogrążona w wojnie i wiele wskazuje na to, że jej zwycięzcami okażą się Separatyści oraz ich armia droidów. Mimo zaangażowania rycerzy Jedi starających się przywrócić porządek w Galaktyce, kolejne systemy dostają się pod panowanie Ciemnej Strony Mocy.

Pierwszy sezon serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów opowiada o niesamowitych przygodach rycerzy Jedi walczących z rosnącymi siłami separatystów. W 22 odcinkach składających się na pierwszą serię telewizyjnego cyklu będziemy świadkami niesamowitych wydarzeń, które zmieniły historię galaktyki.

Mistrz Yoda stanie się celem ataków ze strony bezwzględnej Asaji Ventress – zabójczyni wynajętej przez złowrogiego hrabiego Dooku. Anakin Skywalker poprowadzi brawurowy atak na potężny okręt wojenny separatystów. Niestety, misja nie przebiegnie zgodnie z planem i w jej efekcie zagrożone zostanie życie Padme. Swoje 5 minut będzie miał również jak zawsze przezabawny Jar Jar Binks, który w wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności zostanie wzięty za… Rycerza Jedi.

Nawet w odległej galaktyce życie plecie niespodzianki o czym przekonają się Anakin i Obi-Wan Kenobi, którzy podejmą się porwania hrabiego Dooku, a w konsekwencji zostaną jego tymczasowymi sojusznikami. Mistrz Jedi i jego uczeń wpadną również na trop zdrajcy we własnych szeregach i staną oko w oko z przeznaczeniem, kiedy śmiertelny Wirus Błękitnego Słońca zaatakuje galaktykę, a oni będą mieli zaledwie 48 godzin na jej uratowanie przed zagładą.

W finałowym odcinku Republika stanie w obliczu nowej, potężnej groźby, kiedy łowca nagród Cad Bane weźmie jako zakładników osoby znajdujące się w budynku Senatu i tylko Anakin będzie mógł ich uratować.

Wyprodukowany przez studio Lucasfilm Animation serial zabiera widzów w nową, niesamowitą podróż po uniwersum Gwiezdnych wojen łącząc epicką fabułę z zapierającą dech w piersiach animacją.

– Czułem, że jest jeszcze wiele historii ze świata Gwiezdnych wojen do opowiedzenia. Czułem, że nadszedł czas by przekazać je poprzez animację, a jednocześnie spróbować stworzyć zupełnie nową jakość w tym gatunku – mówi George Lucas, pomysłodawca i producent serialu.

Gwiezdne wojny: Wojny klonów to jedna z największych produkcji w historii telewizji. Nad jej stworzeniem pracuje 300 specjalistów od animacji w studiach w Kalifornii i w Singapurze. Cały cykl zaplanowano na co najmniej 100 odcinków, a emisję serialu poprzedziła premiera kinowa pełnometrażowego filmu (na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films).

Wojny klonów przenoszą widzów do czasów jednego z najkrwawszych konfliktów w historii Galaktyki, w wyniku którego upadła Republika i na długie lata władzę przejęło mroczne Imperium rządzone przez demonicznego Imperatora. Wojny klonów są czasem
nieustannych bitew, intryg i spisków. Rozproszeni po całej Galaktyce rycerze Jedi walczą z separatystami dowodzonymi przez potężnego hrabiego Dooku oraz pozostającego w cieniu, tajemniczego Dartha Sidiousa.

Bohaterami serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów są postaci doskonale znane z pełnometrażowych produkcji. W walce pomiędzy siłami dobra i zła i biorą udział Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Padme Amidala, jak również Ahsoka Tano – padawan Anakina, generał Grievous oraz wspomniani już hrabia Dooku i Darth Sidious. Stawka o jaką toczy się wojna jest wysoka – to przyszłość całej Galaktyki i jej mieszkańców.

– To pierwsza tego rodzaju produkcja w historii telewizji – mówi jeden z twórców serialu. – Przez 30 lat cykl Gwiezdne wojny doczekał się milionów fanów na całym świecie. Teraz całe rodziny mogą co tydzień oglądać nowe przygody swoich ulubionych bohaterów.

Okładki do poszczególnych wydań:

Wydanie czteropłytowe

Wersje językowe:angielska, rosyjska, węgierska, czeska, portugalska, polski dubbing
Napisy:angielskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, węgierskie, tureckie
Wersja dla niesłyszących:angielska
Dźwięk w wersji oryginalnej: Dolby Digital 2.0
Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9)
Łączny czas trwania:473 min.
Cena:144,99 zł

Wydanie pojedyncze

Wersje językowe:angielska, rosyjska, węgierska, czeska, portugalska, polski dubbing
Napisy:angielskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, węgierskie, tureckie
Wersja dla niesłyszących:angielska
Dźwięk w wersji oryginalnej: Dolby Digital 2.0
Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9)
Łączny czas trwania:107 min. (5 odcinków), 129 min. (6 odcinków)
Cena:44,99 zł