Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Kawerna i Efantastyka zapraszają na warsztaty!

Nasze portale pomagają Jakubowi Ćwiekowi zorganizować grupy na warsztaty pisarskie. Zapisywać możecie się w odpowiednich wątkach na forach Kawerny i Oficjalnego Fanklubu Lokiego.

Już teraz zapraszamy osoby z Poznania, Trójmiasta i Krakowa (wymagana rejestracja w serwisie). Jeśli pojawią się chętni z innych miast, oczywiście utworzymy stosowne wątki. Chętnych z Warszawy, Wrocławia i Śląska zapraszamy tutaj.

Parę słów o warsztatach:

I tak na przykład gotów jestem troszkę pojeździć po kraju i zorganizować warsztaty to tu, to tam. Wystarczy, że w danym mieście znajdzie się grupa między 10 a 20 chętnych, a dołożę starań, by przyjechać i zorganizować kilkudniowe zajęcia. (…)

Od razu zaznaczam, że południowa Polska jest w tym wszystkim nieco bardziej uprzywilejowana, bo łatwiej mi tam dotrzeć i prowadzić zajęcia na przykład raz w tygodniu po dwie, trzy godziny. Dlatego jeżeli jesteście z województw : śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego czy opolskiego (niekoniecznie z miast wojewódzkich, to nie jest wyznacznik) to wariant numer 1 jest dla Was jak najbardziej realny.

Wariant nr 1. Spotykamy się co tydzień po dwie, trzy godziny (zależnie od wielkości grupy) z których jedna godzina to wykład (z interakcją, ale jednak wykład) a druga i trzecia to ćwiczenia. W czasie między wykładami, istnieje możliwość konsultowania ze mną zadań domowych i innych prób pisarskich. Całość to dwa miesiące (do końca pierwszego tygodnia września, bo tydzień przed Euroconem wypada i musi być zastąpiony) Łatwo podliczyć, że całość warsztatów to 16-24 godzin a koszt to 120-150 zł od osoby (możliwe do zapłacenia w dwóch ratach)

Wariant drugi dotyczy całej Polski ( także wymienionych powyżej województw) i pomaga zaradzić problemowi z brakiem czasu na wakacjach. To warsztaty skumulowane w trzy intensywne dni pracy (po osiem godzin z małymi przerwami) a potem miesięczne konsultacje i spotkanie podsumowujące. Koszt to 100 zł -120 zł od osoby, w zależności od dystansu jaki przyjdzie mi do Was pokonać.
Warsztaty obejmą przede wszystkim szereg kwestii uniwersalnych, niezależnie od tego co chcecie pisać, będzie jednak czas i miejsce, by porozmawiać o wyjątkach, poszukać nowych rozwiązań i kierować autorów na właściwe dla nich drogi. Nie mam zamiaru uczyć Was pisać tak, jak ja piszę, a raczej podzielić się doświadczeniem. A to mam niemikre jako autor i większe nawet jako czytelnik. Ufam, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakub Ćwiek