Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Kawerniane spotkanie z Rafałem Dębskim

Wrzesień rozpoczął się deszczem i zimnem, którąś z kolei falą powodzi, więc nikomu nie jest do śmiechu, a już na pewno nie szorującym do szkół uczniom. Dla rozgrzania i na pocieszenie mamy dla Was bardzo miłą wiadomość – już 18 września, w Sopocie, będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim! O godzinie 16.00 siądziemy razem w Bibliotece Miejskiej im. Józefa Wybickiego w Sopocie, mieszczącej się na ul. Obrońców Westerplatte 16 i pogawędzimy z Rafałem na wszelkie interesujące Was tematy.

Oczywiście, do tego spotkania nie doszłoby, gdyby nie miasto Sopot wraz z Miejską Biblioteką im. Józefa Wybickiego oraz Wydawnictwem Fabryka Słów. Pragniemy także podziękować sklepowi internetowemu Amazonka.pl oraz Firmie Księgarskiej Jacek Olejesiuk za wsparcie przy realizacji spotkania.

Małe info o Rafale:

Rocznik ’69, autor kilkudziesięciu opowiadań i dziewięciu powieści, w tym czterech wpisujących się w nurt literatury fantastycznej. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia.

Jest również – o zgrozo – genetycznym leniem. Może właśnie dlatego bardzo dużo pracuje – żeby mieć jak najszybciej z głowy to, co tak czy inaczej musi wykonać. I – jak to często się dzieje w przypadku ludzi naprawdę leniwych – robota bardzo go kocha i zawsze potrafi odnaleźć.
Debiutował w 1998 roku w Nowej Fantastyce opowiadaniem Siódmy liść. Potem współpracował z Feniksem oraz Magią i Mieczem. Następnie rzucił się w objęcia Science Fiction (obecnie Science Fiction, Fantasy i Horror), drukował także w Gazecie Rycerskiej i paru innych pismach, niekoniecznie związanych z fantastyką. W 2005 roku ukazał się jego debiut powieściowy Łzy Nemezis. Obecnie sprawuje opiekę nad Science Fiction, Fantasy i Horror, jako redaktor naczelny pisma.

Patronami medialnymi spotkania są Radio Eska i portal MMtrójmiasto.