Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Klątwa miliardera i tajemniczy diament – Richard Newsome

Richard Newsome
Klątwa miliardera i tajemniczy diament

Tytuł oryginału: The Billionaire’s Curse
Tłumacz: Andrzej Polkowski
W księgarniach od: 10 listopada 2010
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Dystrybucja książki: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk
Liczba stron: 360

Klątwa miliardera i tajemniczy diament to pierwsza część trylogii o młodym miliarderze. Jest to wciągający i zabawny kryminał dla młodych czytelników, z galerią niezwykłych postaci, starożytnymi wierzeniami i zagadkami do rozwiązania.
W książce po raz pierwszy w Polsce wykorzystano wirtualne ilustracje. Dzięki technologii Augmented Reality – rozszerzonej rzeczywistości, świat powieści można podziwiać, korzystając z kamerki i komputera! To niespodzianka nie tylko dla tych, którzy lubią czytać, ale także dla wszystkich wielbicieli technologii i zabaw komputerowych. Instrukcja, jak bawić się wirtualnymi ilustracjami, znajduje się na skrzydełku książki oraz na stronie www.klatwamiliardera.pl.
Porywająca akcja plus wirtualne ilustracje – ta wyjątkowa książka to doskonały relaks, a także propozycja na oryginalny prezent dla Twoich bliskich!

Bohaterem książki jest trzynastoletni Gerald. Wiedzie zwyczajne życie nastolatka do momentu, gdy umiera jego ciotka. Krewna zostawia mu bowiem w spadku 20 miliardów funtów! Tego nie mógł się spodziewać. Radość trwa jednak krótko, bo Gerald dowiaduje się, że ciotka została zamordowana, a on jest kolejny na liście. Za tym wszystkim kryje się tajemnica, która liczy sobie 2000 lat.
W tym samym czasie z British Museum zostaje skradziony najsłynniejszy diament świata, nad którym pieczę miała fundacja ciotki głównego bohatera książki. Na razie Geralda niewiele to obchodzi. Ale do czasu. Wkrótce znajdzie się na pokładzie prywatnego odrzutowca, którym poleci do Londynu na pogrzeb ciotki. Tam otworzy od niej list… Dlaczego ciotka została zamordowana? Kto skradł diament? I dlaczego wszyscy szukają pewnej starej szkatułki?Z pomocą przyjaciół, Sama i Ruby, Gerald próbuje rozwikłać tajemnicę. Tajemnicę, która zaprowadzi ich do starożytnej krypty i w podziemia, gdzie chcąc poznać sekret bezcennego skarbu, o mało nie wpadną w śmiertelną pułapkę.

O autorze:
Richard Newsome urodził się w Wanganui na Nowej Zelandii. Jego powieść „Klątwa miliardera i tajemniczy diament” miała znakomite recenzje, a prawa do niej zostały sprzedane do wielu krajów na całym świecie. Autor otrzymał za nią nagrodę literacką Text Price for Young Adult and Children’s Writing. Pierwowzorem powieści były historyjki, które codziennie przed snem opowiadał trójce swoich dzieciom. Obecnie Newsome mieszka z rodziną w Brisbane w Australii.

Rekomendacje:
Porywająca, fantastyczna opowieść gwarantująca, że najmłodsi nie będą się mogli od niej oderwać, zaśmiewając się i niecierpliwie czekając na kolejną część z serii.
„The Independent Weekly”

Klątwa miliardera i tajemniczy diament przybywa do nas naznaczony zwycięstwem. Richard Newsome napisał niesamowitą książką, od której nie można się oderwać, a która będzie trzymać dziewięcio- i dwunastolatki w napięciu, aż ukaże się kolejny tom.              
„Bookseller & Publisher Magazine”

Debiutancka powieść Australijczyka Richarda Newsome’a, pierwszy tom trylogii, przesiąknięta jest intrygą, humorem i przygodą… Nawiązuję do klasycznych angielskich kryminałów… Newsome zastawia pułapki i mylne tropy jak zawodowiec, sprawiając, że każda strona przynosi zaskoczenie i satysfakcję z odbytej podróży… NAJWYŻSZA REKOMENDACJA.    
„CM Magazine” Kanda

 

{youtube}U3gFsEC6ors{/youtube}