Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Konkurs z Wampirem z M-3 “Pod Grzechoczącymi Kośćmi”

Już dzisiaj rusza zapowiedziany przez serwis “Pod Grzechoczącymi Kośćmi” kilka dni temu konkurs poświęcony najnowszej książce Andrzeja Pilipiuka – Wampir z M-3. Poniżej znajduje się fragment książki zaprezentowany przez wydawnictwo Fabryka Słów. Waszym zadaniem będzie jego dokończenie.

Trzy najbardziej odjechane, najdziwniejsze, niemożliwe do przewidzenia prace zostaną nagrodzone świeżutkimi, jeszcze pachnącym farbą drukarską egzemplarzami Wampira z M3! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej wspólnej zabawie!

Fragment:

– Pochowali cię sześć miesięcy temu! – warknął Radek stając w drzwiach salonu, uzbrojony w dębowy stołek. – Wracaj do grobu, upiorze!
– Jak mnie nazwałeś, palancie? Odszczekaj!
Próbowała go trzepnąć, ale zasłaniał się meblem, a gdy podeszła bliżej, dźgnął ją boleśnie nogami taboretu.
– Mówiłam, księdza wezwać i mszę zamówić – dogadywała babcia ze swojego pokoju. – Ale nie, uparliście się na świecki pogrzeb, to teraz macie! – Zarechotała złośliwie.
– Nie czas teraz na reakcyjne dyrdymały! – wrzasnął pan domu. – Trzeba się jej pozbyć!
– Przyznaj się – chichotała staruszka. – Boisz się, że córcia wampirzyca popsuje ci karierę? To ci dopiero będzie skandal! Jak się towarzysz Pierwszy dowie, to cię z PZPR wywalą w pięć minut.
– Pozbyć się mnie!? – Gosia ryknęła aż zabrzęczały wisiorki żyrandola. – Odwaliło wam?
– Lecę po dubeltówkę! – krzyknął brat i pocwałował po schodach na górę.
Gosia pchnęła drzwi swojego pokoju.
– O żesz wy! – ryknęła. – Co to ma znaczyć!?
Jej kolekcja plakatów z tygodnika „Razem” znikła bez śladu. Szafka z ciuchami była pusta. Tylko piękne kolorowe zdjęcie Limahla, to które oprawiła w ramkę po zdjęciu ślubnym pradziadków, leżało porzucone na parapecie.
– Coście zrobili z moimi ciuchami!? – Złapała portret idola i wróciła do przedpokoju wściekła jak osa. Ojciec na jej widok wycofał się rakiem w stronę salonu.
– Wyrzuciliśmy – bąknął.
Otwarła z rozmachem szafę.
– Ha!
Jej śliczna jeansowa kurteczka na szczęście ciągle wisiała na wieszaku.
– Znalazłam czosnek! – Matka wybiegła z kuchni, trzymając w ręce torebkę. – Ten co z Czechosłowacji przywiozłeś. Granulowany chyba może być? A kysz! – Sypnęła na oślep.
– Jau!
Drobinki, które do niej doleciały, zapiekły jak smagnięcie pokrzywą. W tym momencie u szczytu schodów pojawił się Radek wymachujący dubeltówką.
– Gin, potworze! – wrzasnął i wypalił.

Co stało się później? To już Wasze zadanie moi mili. Prace nie powinny być krótsze niż jedna strona A4 (Times New Roman, czcionka 12), ale też nie dłuższe niż dwie. Na wszystkie prace czekamy wstępnie do 7 Stycznia. Popuśćcie zatem wodze fantazji, wznieście się na wyżyny swoich literackich możliwości i… do dzieła! 🙂

Prace prosimy przesyłać na adres: konkurs@podgk.pl. W treści maila proszę wpisać Wampir z M-3.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.