Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Krzyż Południa. Rozdroża – nowinki

Na stronie wydawnictwa RUNA pojawiły się informacje o przedsprzedaży „Krzyża Południa. Rozdroża” który 30 czerwca trafi do księgarni. Szczęśliwcy którzy zamówią w najbliższym czasie książkę na stronie RUNA i podczas zamówienia dopiszą „Egzemplarz z autografem” będą mieli przyjemność zakupić jeden z niewielu egzemplarzy z podpisem samego Jakuba Ćwieka.

Pojawiła się też strona książki Krzyż Południa na której można znaleźć więcej informacji na temat książki czy też tapetę z okładki książki.

Nazywali go Krzyżem Południa. Od doliny Manassas po rzekę Rappahannock był wszędzie tam, gdzie synowie Konfederacji, brudni, obdarci i głodni, ale całym sercem oddani Sprawie, stawali w polu przeciwko najeźdźcom w niebieskich kurtkach. Był mieczem sprawiedliwości pod Bull Run, aniołem zagłady we Fredericksburgu, nadzieją na przedpolu Gettysburga.

Naprawdę nazywał się Jeremiah Cross. Oto jego niezwykła historia…

Rok 1863. Konfederacka rebelia jest w ciągłym natarciu i, wygląda na to, nic nie stanie już na przeszkodzie generałowi Lee, by wywalczyć dla Południa upragnioną niepodległość. Tymczasem gdzieś w Georgii pojawia się czarnoskóry szaleniec, podający się za Boga. Bez trudu zyskuje poparcie uciśnionych niewolników i wraz z nimi pragnie zrealizować swój plan podbicia Południa. Powstrzymać go może tylko legendarny bohater Konfederacji – Jeremiah Cross.

To znaczy mógłby, ale plotki coraz częściej głoszą, że przebywa w niewoli.