Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Larp ‘Śladami bohaterów Fioletu’

W sobotę 15 maja, podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się gra miejska inspirowana powieścią “Fiolet” Madaleny Kozak. Zabawa rozpocznie się w Pałacu Kultury i Nauki, o godz. 15, na stoisku Bellony. Uczestnicy gry otrzymają mapy oraz wskazówki, umożliwiające odnalezienie punktów, w których czekały będą na nich kolejne podpowiedzi i zadania. Uczestnicy wyruszą na wyprawę do Warszawy odmienionej kataklizmem, Warszawy, w której centrum wyrosła gigantyczna, ziejąca cyjanowodorem roślina. W trakcie gry będzie można zatem spotkać Osy, spadochroniarzy, walczących nad Warszawą ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, i z bliska przyjrzeć się ich spadochronom. Będzie można zmierzyć się z oprzyrządowaniem Stróżów, żołnierzy jednostek specjalnych, strzegących skażonego miasta. Będzie można również pomóc Drwalom, strażakom z jednostek skażenia chemicznego, a nawet spróbować wejść na ścieżkę Hien, szabrowników i członków gangów, którzy rabują bezbronne miasto.

Wprawdzie nie obiecujemy, że pod Pałacem Kultury i Nauki wyrośnie gigantyczny, ziejący cyjanowodorem Fiołek, ale dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie.
Organizatorami gry terenowej są Konfederacja Fantastyki “Rassun”, Aleksandra “Zsa-Zsa” Tomicka, Grupa Kreatywna “Lans Macabre” oraz Agencja Wydawnicza Runa i Bellona S.A.