Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Najnowsza gra od Kuźni Gier

Oto najnowsza gra planszowa od Kuźni Gier – Piraci – Córka Gubernatora 2 edycja! Co więcej na serwisie BoardGameGeek powstał już profil tej gry – zajrzyjcie tutaj. Premiera gry nastąpi w czasie tegorocznych targów Spiel w Essen, czyli 24 paźdzniernika.

Córka Gubernatora znów została uprowadzona! Nienasycony i do szpiku kości nikczemny Straszliwy Pirat Roberts wykorzystał szansę, by raz jeszcze domagać się okupu za życie i cnotę piękniej panny. A tym samym rzucił wyzwanie wszystkim piratom Archipelagu, oburzonym na tak jawny brak galanterii. Krążąc pomiędzy wyspami, przeżyją liczne przygody, nim odnajdą rozrzucone po wielu portach fragmenty mapy, wskazującej drogę do kryjówki Robertsa.

Piraci: Córka Gubernatora to nowa edycja przygodowo-ekonomicznego hitu. Dzięki zupełnie nowym zasadom przeżyjecie niezapomnianą morską przygodę, złupicie miasta oraz szlaki handlowe, wzbogacicie się na handlu egzotycznymi towarami i zmierzycie z żądnymi krwi piratami. By w końcu oswobodzić uprowadzoną piękność i na zawsze uwolnić świat od Pirata Robertsa!

Gra zawiera: Planszę, 108 drewnianych znaczników, talię 55 kart przygody, 24 żetony, 8 znaczników mapy, 4 karty piratów, 4 znaczniki statków, instrukcję.

Dla 2-4 graczy
Czas rozgrywki: 45 – 90 min
Wiek: 12+