Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Nowe czasopismo kulturalno literackie – DOZA

Oto i premiera nowego czasopisma DOZA. Czy jest na tyle wyjątkowe, by po nie sięgnąć? Co może nam zaoferować? My serdecznie zapraszamy do lektury, a jeśli chcecie się dowiedzieć, to kilka słów od zespołu:

Nadchodzi 1 numer czasopisma kulturalno-literackiego DOZA!

10 sierpnia 2010 roku

      Nasze pismo postawiło sobie kilka celów, które zamierzamy realizować już od początku. Przede wszystkim chcemy promować debiutantów, pomóc im zaistnieć. Często bywa tak, że aby zostać dostrzeżonym, trzeba pisać o wiele lepiej od tych, którzy już mają wyrobione nazwiska. A czasami nawet to nie daje gwarancji publikacji. Możemy Was zapewnić, że nasza redakcja dołoży starań, by wychwycić zdolnych pisarzy, poetów, grafików i umożliwić im debiut właśnie u nas.

      Pierwszym pisarzem, który w pierwszym numerze, pierwszy raz pojawi się drukiem będzie Bogdan Wiśniewski. To osoba od lat publikująca w Internecie, związana z forum Fantazy Zone, a ostatnio zwycięzca konkursu portalu Weryfikatorium – „Otuleni natchnieniem”. W dziale „Doza Fikcji” Zaprezentujemy jego opowiadanie „Zanim obudzi się dzień”.

      Mam nadzieję, że w kolejnych numerach pojawią się kolejni zdolni autorzy, ale zanim wyślecie do nas swój tekst koniecznie przeczytajcie poradnik Władysława Zdanowicza. Być może dzięki temu unikniecie podstawowych błędów, jakie często są udziałem początkujących pisarzy w kontaktach z wydawnictwami. Zaś nasz redakcyjny kolega Romuald Pawlak doradzi, czy lepiej skupić się na jednym gatunku literackim, czy też skakać między nimi. Romek pisał zarówno fantastykę, jak i książki dla dzieci. Opowie Wam o swoich doświadczeniach i wypunktuje kolejno wszelkie zalety i wady takich zmian.

      Wspomniani dwaj autorzy, to jednak nie jedyni znani pisarze, którzy zagoszczą w debiucie Dozy. W dziale „Doza Rzeczywistości” będziecie mogli przeczytać teksty Magdaleny Witkiewicz i Jerzego Reutera.

      Tyle jeśli chodzi o prozę i publicystykę związaną z pisaniem. W Dozie przeczytacie jeszcze… Nie, na dziś dość zdradzania tajemnic. Chociaż… może jeszcze tylko ujawnimy wygląd okładki pisma, nad którą napracował się Łukasz Mostek. Zerknijcie w lewy górny róg!

      Jeśli pracujecie z podobnym zapałem jak nasz pisarz z okładki, to nie wahajcie się przesłać do nas swoich prac. Każdą przeczytamy i, co najważniejsze, odpowiemy na Wasze zgłoszenia. Choćby taki drobiazg będzie nas odróżniać od innych pism literacki znajdujących się na rynku.
      1 numer czasopisma można już zamówić na naszej stronie internetowej (http://dozamagazyn.pl/nowy_numer_zamowienie.php) – osoby, które się zdecydują już teraz, otrzymają egzemplarz po promocyjnej cenie.

      Wkrótce kolejna porcja informacji na naszym portalu!