Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Nowości RPG z Wydawnictwa Portal

Wydawnictwo Portal szykuje aż dwie nowości: już w poniedziałek (17 maja) z drukarni wyjdzie najnowsza gra Cold City, a w zanadrzu przygotowywany jest podręcznik Skrót do R’lyeh!

Berlin, 1950: II wojna światowa skończyła się kilka lat temu…
…lecz zmagania wciąż trwają…

Podczas gdy zimna wojna toczy się na oczach mediów, Podziemne Zmagania toczą się w zrujnowanych bunkrach, ciemnych tunelach, zdemolowanych przez bombardowania blokowiskach.

W podzielonym Berlinie Agenci polują na potwory pozostałe po nazistowskich eksperymentach. Bluźniercze istoty, szalone maszyny i technologie, wskrzeszone ciała żołnierzy i wiele innych kryje się w ciemnościach powojennego Berlina.

Nazistowskie pozostałości to jednak nie wszystko z czym muszą zmierzyć się Agenci. Ich wrogiem są także podejrzliwość, brak zaufania, polityczne ambicje. Okupanci: Wielka Brytania, Francja, USA oraz Związek Radziecki, deleguje do służb Agencji swoich ludzi. Czy możesz ufać Agentowi z innego kraju, z którym ruszasz na misję…?

Więcej o grze można dowiedzieć się z serii artykułów publikowanych w Gwiezdnym Piracie (#29, #30).

Oto co piszą na stronie wydawnictwa o nowym podręczniku:
“Pracujemy aktualnie nad podręcznikiem Skrót do R’lyeh Miłosza Brzezińskiego. Jest to zbiór wyśmienitych, kultowych artykułów z magazynu Magia i Miecz poświęconych prowadzeniu Zew Cthulhu.  Podobnie jak wydana w zeszłym roku Jesienna gawęda jest podręcznikiem z pozoru przeznaczonym tylko dla fanów Warhammera, a w rzeczywistości jest bogatym porad podręcznikiem prowadzenia sesji dark fantasy, tak i Skrót do R’lyeh z pozoru przeznaczony tylko dla fanów Zew Cthulhu, jest w rzeczywistości biblią dla Mistrzów Gry prowadzących gry z gatunku horroru. Skrót to kultowy, wspaniały cykl, ważny element historii w polskim świecie RPG, a zarazem świetny podręcznik z poradami dla MG prowadzących Kiedy Rozum Śpi, Cold City i inne gry horror.

Podręcznik będzie – podobnie jak w przypadku Jesiennej gawędy – opatrzony komentarzem Tomasza Z. Majkowskiego.  Ilustracje w podręczniku to mistrzowskie prace Huberta Czajkowskiego, który jak żaden inny grafik z Polsce kojarzony jest z Zew Cthulhu. Całość będzie wydana w standartowej formie dla naszych almanachów, czyli 128 stron w cenie 35,00 złotych. Premiera w wakacje.”