Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Okładki Moonlight Mile!

Wczoraj, 20 pażdziernika, studio Anime-Gate opublikowało okładki do 1 sezonu anime Moonlight Mile!

Wydawnictwo informuje także, iż obydwa sezony Moonlight Mile są ostatnimi z listy tegorocznych planów wydawniczych.

Anime powinno się pokazać w polskich sklepach do końca października.

Na księżycu odkryto olbrzymie złoża „Helium-3”. To paliwo przyszłości o olbrzymim potencjale. Jądrowa fuzja helu-3 i deuteru może zapewnić ziemskiej gospodarce bezpieczną oraz czystą energię na następne tysiąclecie. Pół wieku po zdobyciu księżyca przez misję Apollo XI, ludzkość ma przed sobą następny krok.

Anime powstało w oparciu o mangę, która jest wydawana do tej pory od 2000 roku. Ken Noguchi, znany alpinista i zdobywca Mount Everest, był inspiracją dla twórców Moonlight Mile.

Seria opowiada o dwóch alpinistach, Gorou i Lostman, którzy będąc na szczycie Mount Everest, ujrzeli stację kosmiczną ISA i zapragnęli udać się w kosmos.

W tym samym czasie, NASA rozpoczyna program badania i uzyskania nowego źródła energii. Dwójka bohaterów próbuje dostać się do programu na różne sposoby. Lostman zostaje pilotem, zaś Gorou pracownikiem budowlanym.

Seria Moonlight Mile to realistyczny dramat w kosmosie, który zawiera elementy polityki zamieszanej we współczesne misje kosmiczne.

MOONLIGHT MILE SEZON 1 (5 DVD)
• 2 DVD z serialem Moonlight Mile (odcinki 1-12)
• 3 DVD z serialem dokumentalnym Mars: Odliczanie
• 2 pocztówki
• Dodatkowe materiały na DVD – Art Work
• Zbiorczy box

MARS:ODLICZANIE

Lądowanie na księżycu to była dziecięca igraszka w porówna niu z wyzwaniem jakim jest załogowy lot na Marsa. Jednak ludzkość nie rezygnuje z marzeń o Czerwonej Planecie. Zrealizowany z użyciem efektów specjalnych i technik komputerowych 6-odcinkowy serial dokumentalny przedstawia stan przygoto wań do lądowania człowieka na Marsie, a także ukazuje wszelkie przeszkody jakie jeszcze trzeba pokonać i wytycza drogę, której celem jest planeta Mars.