Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Plany wydawnicze Blizzarda – Diablo III w trzech odsłonach?

Niedawno do sieci trafiła tabelka przedstawiająca plany wydawnicze Blizzarda na najbliższe 4 lata. Zawiera ona daty publikacji flagowych gier studia: Starcrafta II, Diablo III oraz World of Warcraft.

Do Starcrafta II już wcześniej zapowiedziano dwa dodatki, ale tym razem przedstawiono przybliżone daty ich publikacji. Pierwszy ma pojawić się w IV kwartale 2011, zaś drugi w I kwartale 2013 roku.

 

Blizzard ciągle odwlekał premierę Diablo III i według najnowszych informacji możemy się jej spodziewać dopiero w IV kwartale 2011 roku. Planowane są również dwa dodatki, które wstępnie zapowiedziano na II kwartał 2013 i IV kwartał 2014 roku. 

Znacznie więcej wydarzeń dotyczy World of Warcraft. W 2011 roku gra ma zawitać na serwerach brazyliskich, a w II kwartale 2012 i IV 2013 roku gracze mogą się spodziewać kolejnych ekspansji gry. Dodatkowo w 2012 roku ma się ukazać film World of Warcraft.

Dużą ciekawość wzbudza nieznana wcześniej pozycja o nazwie Titan. Przypuszcza się, że to robocza nazwa większego projektu Blizzarda. Prawdopodobnie będzie to gra o całkiem innym charakterze niż dotychczasowe dzieła studia.

Jak widać graczom nadal przyjdzie długo czekać na kolejne epizody. Jednak do tych informacji powinno podejść się z dystansem, gdyż Blizzard po raz kolejny może rozczarować fanów i opóźnić wydanie poszczególnych pozycji.