Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Propozycje filmowe na wakacje

Wakacje trwają (dla niektórych), a co za tym idzie, mamy mnóstwo wolnego czasu. Jezioro, morze, plaża, grill — sposobów na aktywny wypoczynek mamy dużo, ale czasem przydałoby się odpocząć przy dobrym filmie ze znajomymi lub ze swoim partnerem lub partnerką. W związku z tym przygotowaliśmy propozycje filmów, które będą miały premierę w ciągu najbliższych 30 dni w Polsce.

Film opowiada historię grupy nastolatków, których prześladuje morderca o spalonej twarzy i nożach zamiast palców. Zabija on swoje ofiary w czasie snu. Dopóki młodzi czuwają są bezpieczni, jednak gdy zasną staną się łatwymi ofiarami dla Freddy’ego. Jest to remake filmu z 1984 roku.

Premiera w Polsce 16. lipca.

{youtube}97h_Oj6PotM&hd=1{/youtube}

Predators to sequel kultowego filmu science fiction Predator. Opowiada on historię grupy najlepszych żołnierzy, jacy żyją na Ziemi, którzy zostają porwani na planetę Predatorów. Będą służyć jako ruchome cele dla nowego pokolenia pochodzącej z kosmosu rasy łowców.  Jednak Ziemianie nie zamierzają się łatwo poddać. Grupa pod przywództwem Royce’a mobilizuje się, starając przeżyć na obcej planecie i próbując wrócić na Ziemię.
Obraz reżyseruje Nimrod Antal, a twórcą scenariusza jest Robert Rodriguez.
W głównych rolach: Adrien Brody, Laurence Fishburne, Danny Trejo, Alice Braga i Topher Grace.

Premiera 16. lipca.

{youtube}Xg1oAC98Zrc&hd=1{/youtube}
The Sorcerer’s Apprentice, czyli Uczeń Czarnoksiężnika to film opowiadający historię czarodzieja i jego ucznia, który zostanie uwikłany w sam środek walki między dobrem a złem. Grany przez Nicolasa Cage’a współczesny mistrz magii, Balthazar Blake jest jednym z tych, którzy próbują chronić świat przed złem. A dokładniej Manhattan przed Maximem Horvathem (w tej roli Alfred Molina), wrogiem pochodzącym z przyszłości. Nie jest jednak w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony samodzielnie, dlatego też szkoli młodego chłopaka Dave’a Stutlera (Jay Baruchel). Jak to bywa w takich historiach, Dave wcale nie ma ochoty na naukę magii, mimo że Balthazar widzi w nim potencjał. Film twórców Skarbu Narodów  na ekranach naszych kin już 30. lipca.
{youtube}3FXIP3sw2M4{/youtube}
Dom Cobb to utalentowany złodziej, mistrz w wydobywaniu wartościowych informacji, ukrytych w ludzkiej świadomości, w fazie głębokiego snu. Posiadane przez niego umiejętności sprawiły, że stał się ważną częścią szpiegostwa korporacyjnego, jak również poszukiwanym zbiegiem, co spowodowało, że utracił wszystko na czym mu zależało. Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Jeśli wykona ostatnie zadanie, może odzyskać dawne życie. Nie jest to prosta sprawa, wraz ze swoim zespołem musi dokonać rzeczy wręcz niemożliwej — incepcji, czyli zaszczepienia myśli w ludzkim umyśle. Jednak nawet najlepiej zaplanowana akcja nie mogła przygotować ich na walkę z przeciwnikiem, który przewiduje każdy ruch zespołu, przeciwnikiem, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

W rolach głównych Leonardo Di Caprio, Michael Caine, Marion Cotillard, Cillian Murphy, Ellen Page, Ken Watanabe i Joseph Gordon-Levitt.
Premiera na świecie już za trzy dni, w naszym kraju dopiero 30. lipca.

{youtube}zrPGHWiZVVU&hd=1{/youtube}