Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Spotkanie autorskie z Michałem Krzywickim

Stało się! Oto pierwsze współorganizowane przez nas, Kawernę, księgarnio-kawiarnię Bookarnia oraz Wydawnictwo Runa spotkanie autorskie.
 I to nie z byle kim, bo samym Michałem Krzywickim. Możecie go znać z wydanej wcześniej książki Plagi tej ziemi lub najnowszej powieści Psalmodia.

Pamiętajcie: 7 maja 2010 r., godzina 18.30 w Bookarni, ul. Haffnera 9, Sopot.

Serdecznie zapraszamy!
Dla co leniwszych: mapa dojazdu.

Michał Krzywicki
Urodzony w 1975 r. Gdańszczanin. Chlubi się domieszką krwi kociewskiej i litewskiej. Od paru lat nie grozi mu już bykowe, ma także komu czytać bajki na dobranoc.
Pięć dni w tygodniu wykonuje pracę na pańskim folwarku — czyli w liceum. I robi to z wielką uciechą mało z czym porównywalną. W weekendy ucieka do lasu z imitacją karabinu Kałasznikowa, by bawić się w Air Soft Gun, albo oddaje się pasji gier planszowych, ale wyłącznie w domu. W literaturze, którą skłonny jest sobie aplikować bez umiaru, rej wodzą Józef Mackiewicz, Bertrand Russell, Ernst Junger, Knut Hamsun i Tove Jansson. Z dziejów wielbi średniowiecze i zamartwia się II Wojną Światową. Jest zwolennikiem głośnego czytania — i tym małym, i tym dużym, byle nie sobie.
Do powszechnego użytku przelał na papier publikację Seksmisja po staropolsku, a także artykuły dotyczące życia codziennego Gdańska.

Strona Bookarni
Strona Wydawnictwa Runa