Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Szczegóły fabuły trzeciego Riddicka

Kolejna część Kronik Riddicka trafi do kin w 2012 roku. Jej pełny tytuł brzmi „The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking”, a za kamerą ponownie znajdzie się David Twohy.

Riddick jest międzygalaktycznym przestępcą, jednym z Furian. Jedną z jego zdolności jest możliwość widzenia w ciemnościach, którą uzyskał po wypolerowaniu oczu. Jego poprzednie losy mogliśmy śledzić w filmach „Pitch Black” i „The Chronicles of Riddick”. W obu filmach w rolę Richarda Riddicka wcielił się Vin Diesel. Film doczekał się także dwóch gier komputerowych. Pierwsza wydana w 2004 roku „The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay” dzięki której poznajemy przeszłość Riddicka. Druga, wydana w zeszłym roku, nosi tytuł „The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena”, co ciekawe razem z grą otrzymaliśmy odnowioną część pierwszą, czyli praktycznie dwie gry w jednym.

O czym opowiada fabuła „Dead Man Stalking” przybliżył serwis Bloody Disgusting:
Zdradzony przez własną rasę Riddick walczy o przetrwanie na spustoszonej planecie, którą rządzą żądni krwi kosmici. Awanturnik staje się jeszcze potężniejszy i bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej. W grze, którą prowadzi pragnący zemsty Riddick, łowcy głów z całej galaktyki są jedynie pionkami. Bohater musi także powrócić na Furyę, swoją rodzinną planetę, by ocalić ją przed zagładą.

Pozostaje tylko czekać.