Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

The Last Airbender (Ostatni Władca Wiatru)

 

  Ktoś z was może słyszał o serialu stylizowanym na anime zwącym się „Avatar: Last Airbender”, który wyprodukował Nickelodeon? Jeśli nie, to polecam. Obecnie pod tym samym tytułem trwa produkcja pełnometrażowego filmu, gdzie reżyserii podjął się M. Night Shyamalan, znany z takich produkcji jak „Szósty Zmysł”, czy „Niezniszczalny”.


Sam serial opowiada historię chłopca Aanga, po stu latach zamrożenia budzącego się w świecie zniszczonym przez wojnę, rozpoczętą jeszcze w czasach, gdy uciekł z klasztoru mnichów narodu powietrznego, gdzie wychowywano go na Avatara – nadistotę, utrzymującą harmonię na świecie. Odradza się za każdym razem w jednej z nacji świata, przyporządkowanej któremuś z żywiołów: wodzie, ziemi, ognia lub powietrza. Ma nieść pokój i równowagę. Niestety Avatar zaginął, a świat pogrążył się w chaosie i śmierci.
Nie dajcie się oszukać produkcją Nickelodeonu. Mimo, że powstała pierwotnie jako bajka. Teraz fabuła, oparta o trzy sezony, zostanie zaadoptowana na wersję kinową i zapowiada się bardzo ciekawie.
Miłego oglądania i zapraszam do obejrzenia serialu rysunkowego.

Tutaj możecie obejrzeć trailery i wczuć się w klimat filmu.