Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Wiedźmiński LARP w nowo otwartej Wiosce Fantasy!

Zapraszamy na larpowe otwarcie Wioski Fantasy w Kuńkowcach koło Przemyśla oraz Wiedźmińskiego LARPa w tej niezwykłej scenerii.

Jedynym prawem, jakim od zawsze rządziło się miasteczko Gisna nad Jarugą, było prawo natury. Jego odwieczny cykl został jednak zakłócony. Potężna burza nadciągnęła i zasnuła niebo aż po horyzont. Armia Nilfgaardu żelazną pięścią wprowadziła swój dyktat nad całą Cintrą. Między palcami zaciskającej się, pancernej rękawicy cesarza, przemykają jednak drobne strużki wolności. W Miasteczku tętni wciąż jej niewielkie źródło.

Prawo natury bywa łagodne niczym tchnienie wiosny, ale jest również okrutne i nieubłagane. W gęstych lasach, okalających osadę, skrywają się istoty, na myśl o których mieszkańców ogarnia znacznie większy niepokój, niż na widok czarnych sztandarów powiewających nad grodem.

Nasza Wioska Fantasy to rekonstrukcja drewnianego grodu warownego z fortem otoczonym palisadą, umocnionymi wieżami i okalającą go fosą. Wokół rozciąga się podgrodzie z kuźnią, domami rzemieślników i chatami biedoty. Wioskę otacza gęsty las z krętymi ścieżkami i wieloma tajemnicami. Ktoś ponoć widział tam kiedyś pradawny kamienny krąg druidów, jeszcze inni opowiadają o zrujnowanym elfim siedliszczu, a w zmurszałej chacie na skraju lasu mieszka ponoć stara wiedźma. Przyjedź i sam sprawdź co też może cię czekać w tym wyjątkowym miejscu.

Projekt Wioski oraz LARP wykonany i organizowany przez Przemyską Gildię Fantastyki.