Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

“Wilczy miot” S.A. Swanna już w księgarniach

Wilczy miot – książka S.A. Swanna już od dwóch dni w księgarniach. Najnowsza pozycja serii “Nowa Fantastyka”.

Pełna akcji książka, w której wątki historyczne mieszają się z fantastycznymi, tworząc porywającą opowieść o magii, walce i odkupieniu.

Trzynastowieczne Prusy. Krzyżacy bezwzględnie nawracają pogan. Mnichów wspomaga w tym zbożnym dziele oddział wilkołaków. Perfekcyjnie wyszkoleni, bezwarunkowo posłuszni i nadludzko skuteczni, stanowią doskonałe narzędzie w rękach zakonników. Kiedy więc jedna z tego potwornego oddziału, Lilia, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, zakon zaczyna tropić ją jak dzikie zwierzę.

Drugi tom cyklu ukaże się w połowie 2011 roku.

WILCZY MIOT S.A. Swanna to fantasy dla nieco starszego czytelnika, pełne akcji i mocnych scen. Książka bardzo podobała się szefowi działu publicystyki “NF”, Jerzemu Rzymowskiemu:
“S. Andrew Swann to amerykański autor polskiego pochodzenia, urodzony jako Steven Swinarski. Trudno powiedzieć, na ile polskie korzenie wpłynęły na wybór scenografii Wilczego miotu, jednak autor osiągnął w swej powieści coś, czego trudno szukać w rodzimej literaturze fantastycznej. Pokazał fragment historii Polski (a ściślej: terenów obecnie należących do Polski, a wówczas podbijanych przez Krzyżaków przybyłych na zaproszenie Konrada Mazowieckiego) bez martyrologicznego zadęcia i rozdrapywania narodowych uraz. Uczynił z Prus Krzyżackich atrakcyjne tło dla pasjonującej opowieści łączącej motywy historyczne z grozą i romansem.”

Tytuł: Wilczy miot
Tytuł oryginału: Wolfbreed
Autor. S.A. Swann
Tłumaczenie: Marek Pawelec
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa