Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Wyniki czerwcowych konkursów Runy!

Agencja Wydawnicza RUNA ogłosiła wyniki czerwcowych edycji swoich nieustających konkursów fotograficznych. Wśród zwycięzców z pewnością rozpoznacie kilka znajomych postaci – serdecznie gratulujemy!

Na Fantazmatach ukazało się podsumowanie konkursu, tam też zapraszamy wszystkich chcących obejrzeć wszystkie zwycięskie zdjęcia. My prezentujemy dwa spośród pięciu nagrodzonych – „Muzycznie” autorstwa Tess (Efantastyka) oraz „Trochę capoeira i Psalmodii” Szamajima (Kawerna).

Szamajim

RUNA W PRZESTRZENI (publicznej)

Gotanowi udało się złapać na kliszy czytelnika Fioletu, a Roguemouse wypatrzyła książkę Runy na parapecie. Tess z kolei znalazła Fiolet w parku, tonący w odmętach wroga. Wszystkim trojgu autorom gratulujemy sokolego oka!

Oprócz zdjęcia powieści Magdy Kozak, Tess nadesłała fajne fotki Wykonawców Bożego Zamysłu i Psalmodii wypatrzone w parku we Wrześni.

Do wygrania były: „Naznaczeni błękitem, cz. 2” Ewy Białołęckiej, „Ani słowa prawdy, wyd. 2” Jacka Piekary i „Sherwood” Tomasza Pacyńskiego.

Nagrodę otrzymuje Tess za „Muzycznie” 1 i 2, natomiast Roguemouse uwiodła nas tytułem zdjęcia — bo co tu dużo mówić, obrazki swoją drogą, ale nasza pierwsza miłość to słowa. A zatem, roguemouse otrzyma jedną z dwóch książek, które zostaną po tym, jak Tess wybierze swoją nagrodę.

RUNA UDOMOWIONA

Gotan nadesłał interesującą historię przygotowań do sesji egzaminacyjnej („To study or not to study”), w których uporczywie przeszkadzali m.in: Naznaczeni Błękitem i Fiolet. Z pewnością każdy student-fantasta wie, jak ciężko jest oderwać się od lektury i zająć się notatkami. Mamy nadzieję, że sesja była udana.

Roguemouse wykazała się wielkim poczuciem humoru i przesłała zdjęcie („The morning after”) dowodzące, co tak naprawdę może pokonać ból głowy wywołany procentowymi napojami.

Tess sfotografowała „Niezbędnik słowiański”, czyli wszystkie potrzebne do przeżycia rzeczy. W obiektywie znalazły się dodatkowo trzy sympatyczne kociaki, z pewnością usatysfakcjonowane lekturą. We like it.

Czupirek z kolei połączyła prace domowe z pasją czytania i zatroszczyła się o czystość książek („Nie samym czytaniem mól książkowy żyje”). Taką dbałość stanowczo pochwalamy 🙂

Gacek na swoich półkach zauważył obcą formę życia, której nie mógł nie uwiecznić na bardzo interesującym zdjęciu.

Szamajim stoczył ostrą walkę w trzech ujęciach z kotem o prawo do przeczytania książki („Psalmodia Różnie”). Postawa godna podziwu i bardzo fajne zdjęcia.

Do wygrania były: „Wody głębokie jak niebo” Anny Brzezińskiej, „Skarb w glinianym naczyniu” Mariusza Kaszyńskiego, „Najemnik” Krzysztofa Piskorskiego.

Nagrodę otrzymuje Gacek za „Nieznaną formę życia”. Jedna z książek Runy przeobraziła się w nieznaną formę życia z ostrymi zębami. Świetny pomysł ze sfotografowaniem tej żyjącej na półce istoty.

Nie możemy jednak zignorować poświęcenia Szamajima, który w związku z tym otrzyma wyróżnienia i będzie mógł wybrać jedną z dwóch książek, które zostaną po tym, jak Gacek dokona swojego wyboru.

Także dbałość Czupirka o dobrą kondycję książek wywarła na nas wielkie wrażenie. Nie wątpimy, że dobrze zadba o trzecią książkę z puli nagród, bez względu na to, która to będzie 🙂

Wszystkim autorom zdjęć serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej w kolejnych edycjach konkursów.