Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Zapisy do gry miejskiej – Śladami bohaterów “Fioletu”

Jak zapewne pamiętacie (lub też nie) na tegorocznych Warszawskich Targach Książki odbędzie się gra miejska w realiach wprost z najnowszej książki Magdaleny Kozak – Fioletu.
Pamiętajcie o regulaminie i zapisach.
Krótki wstęp, który wprowadzi Was w atmosferę Fioletowego Wyścigu.

Co więcej – na stronie Gry miejskiej Fiolet oraz Polygamii pojawią się zadania, dzięki którym zyskacie dodatkowe punkty.

Dobrej zabawy!

ZAPROSZENIE
na grę miejską inspirowaną powieścią Magdaleny Kozak FIOLET

W sobotę, 15 maja, zapraszamy na wędrówkę śladami bohaterów „Fioletu” Magdaleny Kozak. Początek zabawy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie właśnie będą się odbywały Warszawskie Targi Książki, o godz. 15 na stoisku Bellony nr A42. Uczestnicy gry otrzymają mapy oraz wskazówki, umożliwiające odnalezienie punktów, w których będą czekały na nich kolejne podpowiedzi i zadania, potem zaś wyruszą na wyprawę do Warszawy odmienionej kataklizmem, Warszawy, w której centrum wyrosła gigantyczna, ziejąca cyjanowodorem roślina. W trakcie gry będzie można zatem spotkać Osy, spadochroniarzy, walczących nad Warszawą ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, i z bliska przyjrzeć się ich spadochronom. Będzie można zmierzyć się z oprzyrządowaniem Stróżów, żołnierzy jednostek specjalnych, strzegących skażonego miasta. Będzie można również pomóc Drwalom, strażakom z jednostek skażenia chemicznego, a nawet spróbować wejść na ścieżkę Hien, szabrowników i członków gangów, którzy rabują bezbronne miasto.

Wprawdzie nie obiecujemy, że pod Pałacem Kultury i Nauki wyrośnie gigantyczny, ziejący cyjanowodorem Fiołek, ale dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie.

Organizatorami gry terenowej są Konfederacja Fantastyki „Rassun”, Aleksandra „Zsa-Zsa” Tomicka, Grupa Kreatywna „Lans Macabre” oraz Agencja Wydawnicza Runa i Bellona S.A.

Nieocenioną pomocą będą również członkowie forum Nocarz.pl.

Patronami medialnymi powieści są:
Empik, Gazeta.pl Warszawa, Polygamia, AXN Sci-Fi, Dlaczego, SkyDive Warszawa, Antyradio, Gildia