Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Zapowiedź Krzyża Południa Jakuba Ćwieka

Na stronie Runy pojawiła się zapowiedź Krzyża Południa – nowej powieści Jakuba Ćwieka. Planowana data wydania to czerwiec 2010 r.

Nazywali go Krzyżem Południa. Od doliny Manassas po rzekę Rappahannock był wszędzie tam, gdzie synowie Konfederacji, brudni, obdarci i głodni, ale całym sercem oddani Sprawie, stawali w polu przeciwko najeźdźcom w niebieskich kurtkach. Był mieczem sprawiedliwości pod Bull Run, aniołem zagłady we Fredericksburgu, nadzieją na przedpolu Gettysburga.
Naprawdę nazywał się Jeremiah Cross. Oto jego niezwykła historia…
Rok 1863. Konfederacka rebelia jest w ciągłym natarciu i, wygląda na to, nic nie stanie już na przeszkodzie generałowi Lee, by wywalczyć dla Południa upragnioną niepodległość. Tymczasem gdzieś w Georgii pojawia się czarnoskóry szaleniec, podający się za Boga. Bez trudu zyskuje poparcie uciśnionych niewolników i wraz z nimi pragnie zrealizować swój plan podbicia Południa. Powstrzymać go może tylko legendarny bohater Konfederacji – Jeremiah Cross.
To znaczy mógłby, ale plotki coraz częściej głoszą, że przebywa w niewoli.

Jakub Ćwiek – autor najbardziej znany z opowiadań o Kłamcy, wydał również “Ofensywę szulerów” oraz wiele innych książek. Twórca scenariuszy komiksowych, reżyser przedstawień teatralnych, od lat miłośnik fantastyki związany ze Śląskim Klubem Fantastyki.

Wydawcy: Bellona, Runa
Runa ISBN: 978-83-89595-63-8
Liczba stron: 336
Wymiary: 125 ×195 mm
Okładka: miękka
Planowana data wydania: czerwiec 2010 r.