Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Zapowiedzi na marzec – Wydawnictwo Solaris

   
 Już 1. marca ukaże się limitowana edycja najsłynniejszej antologii SF XX wieku, legendarnych Niebezpiecznych wizji pod redakcją Harlana Ellisona.

Antologia doczekała się kilkudziesięciu przekładów na całym świecie oraz przyniosła jej redaktorowi nagrodę Hugo Award. Składają się na nią trzydzieści trzy opowiadania trzydziestu dwóch pisarzy. To książka nie tylko dla fanów SF ale dla każdego, kto poszukuje dobrej literatury.

Każde z opowiadań poprzedzone jest wstępem i posłowiem.
Książka będzie szyta i twardo oprawiona.
Istna perełka!

   
 Kolejną pozycją wydawniczą na marzec jest trzecia część serii fantasy Tułacze, Mariny i Siergieja Diaczenków, zatytułowany Następca, w przekładzie Witolda Jabłońskiego.

“Minęło wiele lat od chwili, gdy klątwa Tułacza została zdjęta z Egerta Solla. Świat się zmienił, lecz magowie jak dawniej oczekują z lękiem nadejścia Trzeciej Siły. Złoty Amulet pokrywa się rdzą. Nie wiadomo, kto będzie następnym Wieszczbiarzem. Wszystkie nadzieje i obawy świata skupia w sobie jeden człowiek: syn Torii Soll, nazwany Luarem.
 
Lecz Luar okazuje się nie dzieckiem Egerta Solla, a owocem gwałtu na Torii, jakiego dokonał w lochach Zakonu okrutny Fagirra. On także pożądał Amuletu.
 
A Trzecia Siła coraz mocniej dobija się do Wrót Światów.”

 Oraz trzecia zapowiedź.

To zakończenie dylogii Tadeusza Meszki 2012 Gniew Ojca – Dzieci Boga.
Książkę będziemy mogli zakupić pod koniec miesiąca.

“Na dacie 21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów. Do przewidywanej daty końca świata zostało 5 miesięcy.
Czy rok 2012 to rzeczywiście ostatni rok naszej cywilizacji?”

Widzimy rok 2012 oczyma Daniel Bates’a, Marii Valevsky i Baracka Obamy. Z czasem walczy też Adam Envisage, który prowadzi wykopaliska w Egipcie. Czy zdąży odnaleźć labirynt, w którym ukryta jest tajemnica jak uchronić się przed Apokalipsą?