Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

3. część Jak wytresować smoka będzie pożegnaniem z serią

Dean DeBlois w rozmowie z portalem Entertainment Weekly zapowiedział, że nadchodząca animacja Universal Pictures oraz DreamWorks Animation pt. “Jak wytresować smoka 3” będzie zwieńczeniem serii. Produkcja zamknie wszystkie wątki – zarówno z filmów kinowych, jaki i wszystkich seriali telewizyjnych i spin offów. Lepiej żebyśmy już teraz zaczęli przygotowywać się tego do słodko-gorzkiego finału.

 

Produkcja opierała się na cyklu książek dla dzieci autorstwa Cressidy Cowell, a zapoczątkowano ją w 2010 roku i od tego czasu zgromadziła rzesze fanów na całym świecie.

Zastanawialiśmy się nad tym przez długi czas i ostatecznie doszliśmy do wniosku, że to dość słodko-gorzki sposób na pożegnanie się z uwielbianymi przez widzów postaciami, ale na pewno właściwy. – zdradził w wywiadzie DeBlois.

Zrozumiecie słowa Czkawki, które usłyszeliście w zwiastunie, gdy mówi: “były smoki kiedy byłem chłopcem”. Pod koniec filmu otrzymacie odpowiedź na pytanie mogło im się przydarzyć. – zapowiedział reżyser.

W dalszej części rozmowy filmowiec zdradził kilka szczegółów na temat fabuły widowiska:

Motywem przewodnim filmu jest umiejętność godzenia się z odejściem, a dokładniej mówiąc – odnalezienia mądrości, by to zrozumieć. Dotyczy to również nie-ludzkich bohaterów naszej opowieści. Jednak to Czkawka jest takim, a nie innym przywódcą, liderem dorosłym dzięki swojej relacji ze Szczerbatkiem. Co się stanie, gdy Szczerbatek odejdzie? Kim wówczas będzie Czkawka? – zakończył rozmowę DeBlois.

“Jak wytresować smoka 3” wejdzie do polskich kin 15 lutego 2019 roku.