Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

4. część Matrixa bez szans na realizację

W mediach od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia o kolejnej odsłonie cyklu „Matrix”, które pozostają w sferze plotek i pogłosek. Tym razem jednak głos w sprawie zabrał reżyser filmu „John Wick 3”, Chad Stahelski. Nadinterpretacja słów filmowca wywołała burzę spekulacji.

Chad Stahelski promuje obecnie swój najnowszy film, „John Wick 3”, w którym główną rolę gra gwiazda „Matrixa”, Keanu Reeves. Niedawno reżyser miał stwierdzić, że w Hollywood trwają prace nad widowiskiem „Matrix 4”. Niestety, bardzo szybko sprostował swoją wypowiedź.

Podczas wywiadu z redaktorem brytyjskiego wydania „Yahoo!” Stahelski wspomniał o „Matrix 4”:

Cieszę się nie tylko z tego, że siostry Wachowskie zasiądą do 4. „Matrixa”, ale również z tego, że rozszerzą ukochany przez nas świat. Jeśli projekt będzie podobny do tego, co stworzyły wcześniej, to będę szczęśliwy, gdy zechcą mnie w roli kaskadera. Wówczas bardzo chętnie pójdę na plan zdjęciowy tylko po to, by wpaść pod samochód.

W mediach zawrzało. „Matrix 4” powstaje? Stahelski jednak szybko podkreślił, że nie wie, czy kolejna część cyklu w ogóle doczeka się realizacji. Zarówno redaktorzy, jak i czytelnicy Yahoo!UK szybko dostali sprostowanie. Stahelski nie ma pojęcia czy siostry Wachowskie w ogóle rozważają powrót do świata „Matrix”. Obecnie filmowiec mówi:

Matrix 4” nie powstanie.

Możliwe, że coś jest jednak na rzeczy, a Stahelski próbuje jedynie wycofać się ze zdradzenia tajemnicy sióstr Wachowskich. Chcielibyście zobaczyć kolejną część „Matrixa”?