Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Abraham Lincoln : Łowca wampirów już w kinach!

„Abraham Lincoln : Łowca wampirów” to opowieść o nieznanym etapie życia szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Twórcami filmu są wizjonerzy Tim Burton i Timur Bekmambetov. Rzucili nowe światło na historie o wampirach i przedstawili nam prezydenta jako łowcę krwiopijców.Abraham Lincoln – łowca wampirów. Intrygująca i wciągająca koncepcja. Burton i Bekmambetov całkowicie zaangażowali się w projekt i postanowili zekranizować powieść, w której prezydent stawia czoło sługom ciemności.

To historia o jednym z pierwszych bohaterów narodowych Ameryki.

Życiorys Lincolna przypomina komiks o super-bohaterze. W tej historii jest prezydentem za dnia i łowcą wampirów nocą.” – mówi producent Tim Burton.

Był zwykłym, a jednocześnie niezwykłym człowiekiem.” – dodaje reżyser Timur Bekmambetov. „Jest archetypem super-bohatera. Pochodził z niezamożnej rodziny, stracił matkę jako dziecko. Jego bliscy chorowali i umierali. Nie miał wykształcenia ani wsparcia, a jednak został prezydentem Stanów Zjednoczonych.” – opowiada Seth Grahame-Smith, autor książki na podstawie której nakręcono film.

Unikatowa powieść zwróciła uwagę Tima Burtona, producenta Jima Lemleya i reżysera Timura Bekmambetova. „Pomyślałem, że z chęcią poszedłbym na to do kina. Nietypowa historia połączona ze zwariowanym horrorem to coś dla mnie.” – mówi Burton.Lemley, który wyprodukował razem z Burtonem i Bekmambetovem „9” przyznaje, że nie dziwi go, że Burton zainteresował się tym projektem : „Tim specjalizuje się w oryginalnym pokazywaniu nietypowych historii. Ma niezwykłe podejście i styl.

{youtube}Upq-x8zviX0{/youtube}