Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Adam Warlock zagości w MCU?

Mamy bardzo dobre wieści dla fanów Marvela! Z pewnego źródła dowiedzieliśmy się, że Adam Warlock na pewno zagości na dużym ekranie.

Adam Warlock znany także jako m.in. Him, Godslayer, Golden Gladiator czy Adam Magus, zagościł na łamach komiksów po raz pierwszy w „Fantastic Four #66”. Twórcami postaci są Stan Lee, Jack Kirby i Roy Thomas.

Warlock został stworzony przez zespół naukowców o nazwie Enclave, którzy chcieli stworzyć rasę superludzi, by podbić świat. Jednak Warlock zbuntował się przeciwko swym twórcom i przeszedł na stronę dobra. W repertuarze zdolności Adama Warlocka oprócz latania (w tym w przestrzeni kosmicznej), super siły i zwinności, znajdują się także magiczne umiejętności, które ciągle ewoluują i rosną.

W jednym z ostatnich wywiadów James Gunn, twórca „Strażników Galaktyki”, zdradził, że sam jest wielkim fanem Adama Warlocka i bohater z pewnością zostanie wprowadzony do MCU:

Uwielbiam Adama Warlocka, to jeden z moich ulubionych bohaterów. Wcześniej nie mówiłem tego, ale początkowo napisałem wstępny szkic, w którym był on częścią historii [„Strażnicy Galaktyki vol. 2”]. Stanowił ważną część opowieści, jednak uświadomiłem sobie, że mamy o jednego bohatera za dużo. Uwielbiam go, naprawdę. To, co planowałem było czymś niezwykle kreatywnym i unikatowym. Mieliśmy już jednak za dużo postaci w filmie, a nie chciałem rezygnować z Mantis. To właśnie ona wypadała bardziej naturalnie w tym filmie. Dlatego zdecydowałem, że Warlocka zostawiamy na później. – zdradził reżyser.

Wiemy już, że Adam Warlock z pewnością nie pojawi się w „Avengers: Infinity War”. Jednak jego postać pojawi się w którymś filmie z czwartej fazy MCU. Czy może chodzić o trzecią część „Strażników Galaktyki”, która już została oficjalnie potwierdzona? Wydaje się to być bardzo prawdopodobne, gdyż reżyserią i scenariuszem zajmie się właśnie James Gunn.

New Adam Warlock Earth 616