Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Adaptacja Seveneves od Rona Howarda

Zwycięzca Oscara, reżyser Ron Howard, wyreżyseruje film oparty o powieść sci-fi Neala Stephensona, „Seveneves”. W tym celu łączy siły ze scenarzystą „Apollo 13”, Billem Broylesem. To prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt tego reżysera – brzmi nawet lepiej niż „Interstellar”.

Howard bierze na siebie naprawdę sporo! Opis fabuły mówi sam za siebie:

Katastrofalne wydarzenie sprawia, że Ziemia staje się tykającą bombą zegarową. W gorączkowym wyścigu z tym, co nieuniknione, wszystkie narody łączą siły, aby opracować ambitny plan zapewniający przetrwanie ludzkości daleko poza naszą atmosferą, w przestrzeni kosmicznej.

Ale cała złożoność i nieprzewidywalność ludzkiej natury w połączeniu z nieprzewidzianymi wyzwaniami i niebezpieczeństwami zagrażającymi pionierom sprawiają, że jest to trudne do wykonania – zwłaszcza w momencie, gdy pozostaje tylko garstka ocalałych…

Pięć tysięcy lat później ich potomstwo – siedem odrębnych ras, silniejszych o 3 miliardy – rozpoczyna kolejną podróż w nieznane… do obcego świata, całkowicie przekształconego przez czas i kataklizm: celem jest Ziemia.

Jak na razie nie podano informacji o premierze i obsadzie projektu „Seveneves”. Pozostaje czekać na oficjalne informacje ze strony twórców.