Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Affleck kontra Batman – kolejne niepokojące doniesienia

Solowe widowisko „The Batman”, które zapowiedziało Warner Bros. nie ma szczęścia. Nie ma miesiąca, żeby w mediach nie pojawiały się sprzeczne informacje dotyczące udziału bądź odejścia aktora wcielającego się w tytułowego Mrocznego Rycerza. Teraz The Hollywood Reporter donosi, że Ben Affleck nie zagra w filmie.

The Hollywood Reporter podtrzymuje swoje stanowisko sprzed kilku miesięcy i nadal twierdzi, że Ben Affleck nie będzie grał głównej roli w „The Batman”. Dodatkowo zapowiada, że film w reżyserii Matta Reevesa nie będzie rozgrywać się w dotychczasowym kinowym uniwersum DC. Ma być produkcją istniejącą niezależnie od filmów „Batman v Superman” czy nadchodząca „Liga Sprawiedliwości”.

Ben Affleck podpisał kontrakt na granie Batmana cztery lata temu, później zobowiązał się do współtworzenia scenariusza i wyreżyserowania „The Batman”. Pierwsze pogłoski o problemach produkcji pojawiły się rok temu, a ich potwierdzeniem była rezygnacja aktora ze stołka reżysera. Teraz coraz częściej, jeśli pojawiają się informacje o filmie, to w kontekście kolejnych problemów i hipotetycznego (jak na razie) całkowitego odejścia Afflecka z projektu.

Jak na razie ani aktor, ani wytwórnia nie wydały żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.