Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Affleck rezygnuje z reżyserii Batmana

Ben Affleck oficjalnie poinformował, że nie będzie zajmował się reżyserią „Batmana”. Aktor pragnie się w pełni poświęcić głównej roli w widowisku, dlatego zrezygnował z funkcji reżysera projektu.

W ostatnim czasie aktor w wywiadach wymieniał wiele problemów, z jakimi się zmaga w pracy nad nowym solowym widowiskiem Batmana, i że z powodu ogromnego zainteresowania projektem znajduje się pod dużą presją artystyczną.Tak umotywował swoją decyzję o rezygnacji ze stanowiska reżysera:

Są pewni bohaterowie, którzy zajmują wyjątkowe miejsce w sercach fanów. Wcielanie się w Batmana wymaga pełnego skupienia i poświęcenia uwagi, by dobrze podejść do tej roli. Okazało się, że nie mogę wywiązywać się należycie z obowiązków zarówno aktorskich, jak i reżyserskich, bez uszczerbku na jakości pracy. Wspólnie ze studiem zdecydowaliśmy, że poszukamy reżysera, który będzie ze mną współpracować na planie „Batmana”. Nadal pozostaję silnie zaangażowany w ten projekt, nie rezygnujemy z niego. Obecnie poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko reżysera i już nie mogę się doczekać, by zaprezentować fanom nasz wybór. – podkreśla Affleck.

Portal Variety donosi, że obecnie w liderem wśród rozważanych kandydatów na reżysera znalazł się Matt Reeves („Projekt: Monster”, „Pozwól mi wejść”, „Ewolucja planety małp”).

W obsadzie „Batmana”, obok Afflecka w roli głównej, znajdują się obecnie Jeremy Irons (Alfred), J.K. Simmons (komisarz Gordon) i Joe Manganiello (Deathstroke). Po raz pierwszy zobaczymy ich już prawdopodobnie w listopadzie w „Lidze Sprawiedliwości”.

Affleck oprócz zagrania głównej roli Mrocznego Rycerza, pozostaje także producentem filmu. Wspólnie z Geoffem Johnsem napisał również scenariusz projektu. Premiera „Batmana” jest wstępnie zaplanowana na 2018 rok.