Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Alden Ehrenreich oficjalnie jako Han Solo!

Podczas tegorocznego Star Wars Celebration Disney oficjalnie potwierdził, że w spin-offie „Star Wars” skupiającym się na postaci młodego przemytnika z Corelii – Hana Solo – główną rolę zagra Alden Ehrenreich („Ave Cezar”).

 

Scenariusz produkcji „Han Solo: A Star Wars Story” przygotują Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Film skupi się na przedstawieniu początków historii Hana (Alden Ehrenreich): zobaczymy jak młody Solo został najsłynniejszym złodziejem i przemytnikiem. Poznamy dokładniej te wydarzenia, które rozgrywały się zanim Han spotkał Obi-Wana Kenobiego i Luke’a Skywalkera. Potwierdzono również, że pojawi się także Chewbacca, a z nieoficjalnych informacji wynika, że w tej roli powróci Joonas Suotamo, który grał Chewbaccę w „Przebudzeniu Mocy”.

Han solo

„Han Solo: A Star Wars Story” ma zadebiutować w kinach 25 maja 2018 roku. Prace na planie mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku. Producentami wykonawczymi filmu są Lawrence Kasdan i Jason McGatlin.

Reżyserią zajmą się Chris Miller i Phil Lord, którzy Hana Solo uważają za indywidualistę, sprytnego drania o wielkim sercu. Podkreślają, że Han zgrywa twardziela, ale na koniec zawsze podejmie właściwą decyzję. Chris Miller wspomniał przy tej okazji, że casting do roli Hana Solo był jednym z najtrudniejszych w jego dotychczasowej karierze – przesłuchano aż 3 tysiące osób.

Gościem tegorocznej edycji Star Wars Celebration był również Alden Ehrenreich, który wspomniał o swoim angażu do roli Hana Solo. Aktor przyznał, że gdy ogłoszono wyniki castingu, w którym zwyciężył i wszyscy mu gratulowali, nie był stanie powiedzieć ani słowa.

Alden Han Solo