Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Alex Kurtzman opowiada o Mumii

 

Niedawno Universal zaprezentował światu pierwszy zwiastun reboota „Mumii”, gdzie mogliśmy zobaczyć Toma Cruise’a w roli Nicka Mortona i Russela Crowe w roli Dr. Henry’ego Jekylla. O tym, że Cruise pojawi się w tej produkcji było wiadomo jeszcze zanim to oficjalnie ogłoszono, ale zaskoczeniem był moment, w którym to Crowe podpisał umowę na wcielenie się w postać Jekylla. Wiele osób uważa, że zobaczymy też jego alter ego, Pana Hyde’a. Co na temat tej historii ma do powiedzenia reżyser Alex Kurtzman?

To origin story, które rozgrywa się na dwóch frontach. Nie zdradzę Wam nic więcej ponad to, co teraz: jedną rzeczą, którą uważam za definiującą filmy Toma Cruise’a już od 30 lat, jest fakt, że Tom zawsze ratuje dzień. Wiecie, niezależnie od tego, który jego film oglądacie, on zawsze znajdzie sposób na ratunek. I to jest fajne, dlatego płacę za to, aby oglądać filmy z nim w obsadzie. Jednakże w kontekście filmów o potworach stanowi to pewne wyzwanie, bo to są filmy, w których bohaterowie często nie mają kontroli i nie wiedzą, jak ratować sytuację. Pierwszą rzeczą, jaką powiedziałem Tomowi było: „Będzie bardziej przerażające, jeżeli zabierzemy Ci podstawową wiedzę i dopiero wtedy będziesz rozwiązywał problem.” – zapowiada reżyser „Mumii”.

Może Kurtzman widzi w tym dwie różne historie, z których jedna dotyczy tytułowej bohaterki, Księżniczki Ahmanet (Sofia Boutella), a druga dotyczy Dr. Jekylla? Tego nie wiemy na pewno. Wiadomo, że Ahmanet przebudzi się z dawnego snu, gdyż zostanie jej odebrane jej dziedzictwo. Choć spoczywała w głęboko zakopanej krypcie, będzie gotowa siać terror, aby dokonać zemsty. Scenariusz napisali Jon Spaihts i Christopher McQuarrie. Premiera ma mieć miejsce 9 czerwca 2017 roku.