Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Alien: Covenant bez Noomi Rapace

Jeszcze w tym roku, Ridley Scott ponownie wybierze się do uniwersum „Obcego”, które po raz pierwszy odwiedził w 1979 roku, a następnie w 2012 z produkcją „Prometheus”. Sequelem tego ostatniego będzie „Alien: Convenant” – zaskakujący jest jednak brak jednej z aktorek znanych z „Prometheusa”: Noomi Rapace.

Ridley Scott potwierdził, że szwedzka aktorka nie wystąpi w swojej roli ponownie i że wciąż trwa casting do głównych ról. Rapace zagrała Dr. Elizabeth Shaw, dowódcę wyprawy badawczej poszukującej korzeni rodzaju ludzkiego. Znajdują coś, czego się nie spodziewali, i sprawy przybierają śmiertelnie tragiczny obrót.

Jak słyszymy w ostatnich doniesieniach, akcja „Convenant” ma miejsce 10 lat po wydarzeniach z „Prometheusa”. Głównym wątkiem ma być statek kolonizacyjny – nazywający się Convenant; kiedy jego załoga dociera do planety, która budzi nadzieję na bycie rajem, znajduje coś o czym nawet im się nie śniło. Jedynym mieszkańcem planety jest android – David (ma go zagrać Michael Fassbender). Znając Ridleya Scotta, możemy spodziewać się też szeregu kosmicznych stworzeń.

Znana z „PoInherent Vice” Katherine Waterston ma zagrać jedną z głównych ról – postać imieniem Daniels. Nie wiadomo zbyt wiele na jej temat, ale krążą pogłoski, że być może jest ona powiązana z graną przez Sigouney Weaver Ellen Ripley.

Zdjęcia rozpoczną się niebawem w Australii, a do kin produkcja ma wejść 6 października 2017.