Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Alita: Battle Angel – widowiskowy zwiastun produkcji na podstawie mangi Yukito Kishiro

 

Zobaczcie trzecią oficjalną zapowiedź widowiska sci-fi z Rosą Salazar w tytułowej roli. Wytwórnia 20th Century Fox udostępniła w sieci bardzo efektowny materiał. Czy przekona Was do pójścia do kina?

Film wyreżyserował Robert Rodriguez na podstawie scenariusza stworzonego we współpracy z Laetą Kalogridis i Jamesem Cameronem.

Oficjalny opis widowiska „Alita: Battle Angel”:

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości – posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Film jest adaptacją mangi Yukito Kishiro. W głównej roli zobaczymy Rosę Salazar, a obok niej na ekranie pojawią się Christoph Waltz, Ed Skrein, Jackie Earle Haley, Mahershala Ali oraz Keean Johnson.

Światowa premiera „Alita: Battle Angel” została zaplanowana na 14 lutego 2019 roku.