Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

AMC w kwietniu

Stacja AMC zaprezentowała plan emisyjny na kwiecień, w którym szczególnej uwadze poleca trzeci sezon „Stan Against Evil” oraz serię „Niedzielny chillout„, gdzie w każdą niedzielę o 22:00 puszczane będzie kino akcji.

STAN AGAINST EVIL
Premiera, emisja wszystkich odcinków 3. sezonu w sobotę, 13 kwietnia od 21:00

Serial „Stan Against Evil” śledzi losy ciągle niezadowolonego byłego szeryfa, Stana Millera (John C. McGinley), który zmuszony jest do współpracy ze swoja młodszą następczynią, Evie Barret (Janet Varney) i wspólnej walki z nadprzyrodzonymi siłami opanowującymi urokliwe miasteczko Willard’s Mill w Nowej Anglii. Razem dzielnie stawiają czoła pladze demonów prześladujących ich miasto zbudowane w miejscu, w którym w XVII wieku odbywały się masowe palenia czarownic.

3 sezon rozpoczyna się tuż po dramatycznych wydarzeniach z finału z sezonu drugiego. Stan i Evie wracają do Willard’s Mill, gdzie zmierzą się z konsekwencjami podróży w czasie, którą odbył Stan, by uratować swoją zmarłą żonę, Claire. Nieumyślnie otworzył on portal między terytorium żywych a umarłych, pozwalając złym siłom przejąć kontrolę nad miastem, a nawet niektórymi jego mieszkańcami. Choć początkowo sceptycznie nastawiony, Stan musi pracować z Evie, aby po raz kolejny uratować Willard’s Mill, nawet jeśli oznacza to dosłowne zawarcie umowy z diabłem.

KRAINA BEZPRAWIA

Polska premiera sezonu 3B w poniedziałek, 1 kwietnia o 22:00

Nowe odcinki w każdy poniedziałek o 22:00. Kontynuacja w kolejnym miesiącu.

Wkraczamy w ostatni rozdział „Krainy bezprawia”. Przebywający w niewoli Bajie ostrzega Sunny’ego, by nie ufał Pielgrzymowi. Na szali znajduje się życie syna Sunny’ego, dlatego bohater zmaga się z podjęciem decyzji o udzieleniu Pielgrzymowi pomocy. W tym samym czasie, M.K., który wciąż nie może pogodzić się z tym, że Sunny zabił jego matkę, jest zdecydowany, by się zemścić. Porwana przez Mistrzynię Wdowa jest zmuszona stawić czoła swojej przeszłości. Moon śpieszy się, by uratować Lydię przed niechybną śmiercią, po tym, jak zaryzykowała dla niego swoje życie. Ostatnie odcinki serii odsłonią palące sekrety, doprowadzą do zawarcia nowych sojuszy, a całość zakończy się epicką bitwą, która położy kres wszystkim wcześniejszym potyczkom.

SYN

Kontynuacja powtórki 1. sezonu w każdy czwartek o 22:00

Polska premiera 2. sezonu 9 maja o 22:00

„Syn” to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. W pierwszym sezonie składającym się z dziesięciu odcinków, widzowie będą mogli poznać losy Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który przeobraża się z dobrodusznego i prostolinijnego człowieka w wyrachowanego ranczera, który nie stroni od przemocy budując dynastię o niezrównanym bogactwie i przywilejach. Serial pokazuje, jak bezwzględność i dążenie do władzy, kierujące postępowaniem bohatera, prowadzą do konsekwencji, które ukształtują całe pokolenia, a McCulloughów uczynią jedną z najbogatszych rodzin w Teksasie.

FILMY

NIEDZIELNY CHILLOUT

W każdą kwietniową niedzielę od 22:00 zapraszamy na dwa trzymające w napięciu filmy akcji:

7 KWIETNIA

PROŚBA O ŚMIERĆ

GODZ. 22:00

Spokojny imigrant z Japonii na prośbę swej żony Amerykanki, przeprowadza się do Los Angeles. Wkrótce po ich przybyciu, mężczyzna przez pomyłkę zostaje wplątany w mafijne porachunki. Kiedy jego rodzinie zaczyna grozić niebezpieczeństwo, okazuje się, że jest on doskonale wyszkolonym mistrzem ninja, który postanawia doprowadzić przestępców przed oblicze sprawiedliwości.

 GODZ. 23:55

WEJŚCIE NINJA

W roli głównej występuje Franco Nero. Cole, amerykański weteran, i znakomicie wyszkolony ninja, w poszukiwaniu dawnego znajomego przyjeżdża na Filipiny. Na miejscu wdaje się w konflikt z bogatym plantatorem, który chce przejąć ziemię jego przyjaciela. Mężczyzna wypowiada mu wojnę.

14 KWIETNIA

GODZ. 22:00

SNAJPER

Thriller z udziałem Toma Berengera i Billy’ego Zane’a. Dwaj snajperzy wyruszają w wyjątkowo trudną misję do serca panamskiej dżungli. Ich zadaniem jest zlikwidowanie narkotykowego barona..

GODZ. 23:55

PRAWO DO OBRONY

Jimmy Smits, znany z serialu „Nowojorscy gliniarze”, wciela się w rolę byłego szeryfa z Teksasu, który w obronie swojej rodziny musi stawić czoła gangowi bezwzględnych morderców.

21 KWIETNIA

GODZ. 22:00

CONAN NISZCZYCIEL

Przygodowy film fantasy z Arnoldem Schwarzeneggerem i Grace Jones w rolach głównych. Nieustraszony wojownik Conan zostaje poproszony przez królową Taramis, aby wraz z grupą towarzyszących mu łotrzyków eskortował księżniczkę Jehnnę w podróży po magiczny róg. W zamian za to królowa obiecuje mu wskrzesić jego ukochaną. Z pozoru łatwa misja przeradza się w podróż pełną niebezpieczeństw i mrożących krew w żyłach przygód.

GODZ. 00:00

RENEGACI

Dramat kryminalny z udziałem Kiefera Sutherlanda. Policyjny tajniak z Filadelfii, Buster McHenry, chce schwytać groźnego szefa gangu, w tym celu, udając drobnego złodziejaszka, dołącza do grupy przestępczej i wspólnie planują skok na jubilera.  Niestety napad kończy się śmiercią niewinnych ludzi.

28 KWIETNIA

GODZ. 22:00

NA LINII WROGA

Rok po nieudanej tajnej operacji w Wietnamie, Mike Weston dowiaduje się, że jego partner wcale nie zginął, ale jest przetrzymywany w obozie jenieckim. Mężczyzna postanawia go uratować.

GODZ. 23:50

BŁĘKITNA GŁĘBIA 2: RAFA

Para zawodowych nurków, Sebastian i Dani, pewnego dnia otrzymuje bardzo intratną propozycję od podejrzanego mężczyzny. Mają odnaleźć legendarne kosztowności spoczywające na dnie oceanu. Pozornie łatwe zadanie przeradza się w walkę o życie.