Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Angelina Jolie w nowym projekcie Disneya

Aktorka udzieli głosu w najnowszej animacji studia będącej ekranizacją powieści dla dzieci, „The One and Only Ivan”, którą napisała Katherine Applegate, a zilustrowała Patricia Castelao.

Książka „The One and Only Ivan” opowiada historię cierpiącego na amnezję goryla Ivana, który jest atrakcją lokalnego centrum handlowego. Jego przyjaciółmi są podstarzała słonica Stella (Angelina Jolie) i pies Bob. Gdy dołącza do nich młode słoniątko o imieniu Ruby, niedawno porwane ze swojego naturalnego środowiska, Ivan odzyskuje pamięć. Postanawia uciec wraz z przyjaciółmi i uratować słoniątko przed okrutnym losem niewoli, jaki był ich udziałem.

Reżyserią „The One and Only Ivan” zajmie się Thea Sharrock („Zanim się pojawiłeś”) na podstawie scenariusza Mike’a White’a („Szkoła rocka”). Angelina Jolie nie tylko użyczy głosu słonicy, ale zajmie się również produkcją filmu razem z Allison Shearmur. K.A. Applegate podczas tworzenia książki inspirowała się prawdziwą historią goryla, który 27 lat życia spędził jako maskotka w centrum handlowym.