Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Animacja Speedy Gonzales w planach Warner Bros

Pamiętacie uroczą myszkę z Looney Tunes, która wiecznie wołała „¡Ándale! ¡Ándale! ¡Arriba! ¡Arriba! ¡Epa! ¡Epa!”? Kto by nie pamiętał! Speedy Gonzales to najszybsza mysz w całym Meksyku (a może i na całym świecie)! Podczas gdy Królik Bugs i Kaczor Daffy są prawdopodobnie najbardziej docenianymi z wyżej wymienionej kreskówki, tak Speedy zszedł na boczny tor… ale koniec z tym! W końcu i on doczekał się swoich pięciu minut – a może i nawet więcej.

Warner Bros. ma zamiar rozpocząć prace nad animowanym filmem o Speedy’m Gonzalesie. Jego postać po raz pierwszy pojawiła się w krótkiej animacji z 1953 roku „Cat Tails for Two”, ale wyglądał wtedy zupełnie inaczej niż znamy go dzisiaj. Tytuł filmu brzmi „Speedy”, jednak nie ogłoszono jeszcze, kto zostanie reżyserem.

Wiadomo jednak, że scenariusz napisze Hank Nelken („Are We Done Yet?” i „Saving Silverman”), a za produkcję odpowiedzialny jest Dylan Seller oraz Rivers Edge Films wraz z Denem Odellem z 3pas Studios. Seller wypowiada się następująco:

Projekt rozpatrujemy jako historię pochodzenia wielkiego mistrza, podobnie jak w przypadku Robin Hooda, który ostatecznie kończy w sytuacji, gdzie zabiera biednym i daje bogatym. – zdradził producent.

To właśnie robił Speedy, zabierając ser ludziom i rozdając biednym myszkom. Głosu Speedy’emy w kreskówkach „Looney Tunes” udzielał Mel Blanc (podobnie jak w przypadku Królika Bagsa czy nawet Kaczora Daffy’ego), ale niestety straciliśmy go w 1989 roku. Po nim przyszła kolej na Freda Armisena, który „wcielał się” w postać Speedy’ego. Jednak kto dozna tego zaszczytu tym razem? Ktoś zupełnie nowy, Eugenio Derbez – znany aktor i filmowiec z Meksyku.

eugenio derbez Speedy

W Meksyku dorastaliśmy oglądając Speedy’ego Gonzalesa. Był dla nas jak superbohater, a może bardziej jak ewolucjonista w stylu Simona Bolivara czy Pacho Villa. Jestem bardzo podekscytowany mogąc wprowadzić tę postać na duży ekran. A poza tym, że jestem Meksykaninem, to moje pełne nazwisko brzmi Eugenio Derbez Gonzales i mam duże uszy. W castingu nie mogło mi pójść lepiej. – mówi Derbez.

Cieszycie się na nowe przygody Speedy’ego Gonzalesa?