Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Animacja Watchmen z kategorią R?

Warner Bros. Pracuje nad wieloma projektami z DC Comics. Kolejnym prawdopodobni będzie animowany film „Watchmen”. Co więcej, prawdopodobnie będzie on przeznaczony tylko dla dorosłych – jest wizja na kategorię R.

Wierna adaptacja powieści graficznej „Watchmen” ma powstać w stylu animacyjnym, odzwierciedlającym materiał źródłowy. W alternatywnym świecie obecność amerykańskich superbohaterów zmieniła bieg historii: USA wygrały wojnę w Wietnamie, Nixon wciąż jest prezydentem, a zimna wojna trwa. „Watchmen” rozpoczyna się od tajemniczego morderstwa, ale wkrótce rozwija się w ogromną konspirację. W miarę jak zbliżamy się do sedna sprawy, nieprawdopodobna grupa zjednoczonych bohaterów – Rorschach, Nite Owl, Silk Spectre, Dr. Manhattan i Ozymandias – testują swoje granice i zadają sobie pytanie, gdzie tak naprawdę leży prawdziwa granica między dobrem i złem.– do takiego opisu nowego projektu od Warner Bros. dotarł portal Film Buff Online.

Być może będzie to pierwsza adaptacja stworzona przy współpracy DC Comics i Vertigo. Wspominano też o możliwości współpracy przy innych projektach, np. „The Killing Joke”, „Swamp Thing”, „Injustice”, „Batman: The Long Hallowen” czy „iZombie”.