Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Animowany film Angry Birds – są pierwsze zdjęcia!

„Angry Birds” w wersji animowanego filmu pełnometrażowego ma się pojawić w polskich kinach 27 maja 2016 roku. Dziś dla fanów gry i tych, którzy wyczekują filmu, mamy kilka zdjęć z „planu”.

Scenariusz do bajki napisał Jon Vitti, reżyserami są Fergal Reilly („Hotel Transylwiania” i „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”) i Clay Kaytis („Ralph Demolka” i „Zaplątani”). W bajce usłyszymy głosy m.in. Jasona Sudeikisa, Josha Gada, Danny’ego McBride’a, Billa Hadera, Mayi Rudolph, Petera Dinklage’a i Keegan-Michael Key.

Gra „Angry Birds” po raz pierwszy pojawiła się w 2009 roku. Produkt firmy Rovio Mobile bardzo szybko zachwycił zarówno starszych, jak i młodszych graczy. Gra polega na zestrzeliwaniu (za pomocą tytułowych ptaków) świń umiejscowionych na różnych strukturach. Warunkiem zaliczenia planszy jest zniszczenie wszystkich świń. Początkowo gra została wydana na platformę iOS (Apple), ale rosnąca popularność „Angry Birds” przekonała producentów, aby stworzyli wersje na inne smartfony. Obecnie poza standardowa wersją „Angry Birds”, można także pobrać wersje okazjonalne i dedykowane, np. Star Wars.

angry2

angry

angry3

 

Źródło: zaptv/ wikipedia