Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Animowany Hush i A Death in the Family w planach Warner Bros?

Gośćmi konwentu Fan Expo byli Kevin Conroy i Mark Hamill, których mogliśmy słyszeć ostatnio w animacji „Batman: Zabójczy żart”. W trakcie sesji Q&A nie mogło zabraknąć pytania o dalsze plany wytwórni odnośnie animacji z DC Comics. Słowa aktorów rozgrzały fanów!

Conroy przekazał pytanie z widowni do Hamilla: – Co myślisz o „Hush”? Na to Hamill odbił piłeczkę: – A ty co sądzisz o „A Death in the Family”?

Zarówno „Hush”, jak i „Śmierć w rodzinie” wpisane są w kanon historii Batmana i stanowią jedne z ulubionych historii wielbicieli komiksów. „Hush” zadebiutował w roku 2002, za scenariusz odpowiada Jeph Loeb, a za rysunki Jim Lee. Komiks przedstawia nowego superzłoczyńcę i wroga Mrocznego Rycerza – tytułowego Husha. W historii pojawiają się m.in. Catwoman, Poison Ivy, Joker, Superman czy Talia al Ghul.

Natomiast „Śmierć w rodzinie” to klasyczny komiks, który pojawił się na rynku w 4 zeszytach w okresie od 1988 – 1989. Jego autorami są Jim Starlin oraz Jim Aparo. Zawarli w nim finalną historię Jasona Todda, drugiego Robina, który płaci najwyższą cenę za samotne starcie z Jokerem.

Jak na razie brak oficjalnych informacji ze strony Warner Bros., które potwierdzałyby ekranizację tych tytułów. Pewne są natomiast animacje następujące animacje: „Justice League Dark”, „Batman and Harley Quinn” oraz „Teen Titans: The Judas Contract”.

A Death in the Family

 

hush batman