Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Anne Hathaway u Spielberga

Następnym filmem Stevena Spielberga po “Lincolnie” ma być fantastycznonaukowa “Robokalipsa” na podstawie książki Daniela H. Wilsona. Rolę główną ma zagrać gwiazda “Thora” Chris Hemsworth, właśnie dostaliśmy też potwierdzenie kto wystąpi w głównej roli kobiecej.

Wiązana od dawna z rolą Anne Hathaway potwierdziła w najnowszym wywiadzie, że zagra w filmie. – Jeśli “Robokalipsa” dojdzie do skutku to ja w niej będę i wydaje mi się, że ten film powstanie, chociaż nigdy niczego nie można być do końca pewnym – powiedziała aktorka Empire Online.

Rozwiewa to wątpliwości co do jej udziału, jakie pojawiły się niedawno wraz z doniesieniami, że jej rola może zostać powierzona Gemmie Arterton (“Książę Persji: Piaski czasu”). Być może Arterton wcieli się w inną postać ale na razie nie potwierdzenia jej zaangażowania w projekt.

Oprócz Hemswortha i Hathaway w filmie wystąpi także Ben Whishaw którego można oglądać w “Skyfall” w roli Q.

Przypomnijmy, że akcja “Robokalipsy” ma dziać się w przyszłości, gdzie sztuczna inteligencja znana jako Archos przejmuje kontrolę nad globalną siecią maszyn, które sterują wszystkim, od transportu po kanalizację. Za scenariusz odpowiada Drew Goddard. Premiera jest zapowiedziana na 25 kwietnia 2014 roku.