Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ant-Man króluje w box office

W zagranicznym zestawieniu box office za ostatni weekend ponownie na miejscu pierwszym znalazł się marvelowski „Ant-Man”.

Produkcja zarobiła 43,5 mln dolarów, a niemal cały zysk, to wpływy z Chin, gdzie film zadebiutował w kinach. Z wyliczeń wytwórni Disney wynika, że „Ant-Man” przyniósł zyski w wysokości 43,2 mln dolarów, natomiast źródła chińskie podaj 42,7 mln dolarów. Jedynie „Avengers: Czas Ultorna” miał na otwarciu w Chinach większe zyski – przyniósł on Marvelowi 68 mln dolarów.

Na drugim miejscu box office znajduje się „Marsjanin” Ridleya Scotta, mimo że obraz trafił na jeden nowy liczący się rynek kinowy – premiera w Hiszpanii przyniosła 3,2 mln dolarów. Produkcja utrzymuje jednak stabilny poziom sprzedaży, a w ostatni weekend zarobiła 37 mln dolarów. Dzięki temu światowe zyski obrazu przekroczyły 300 mln dolarów. Świetne wyniki w dalszym ciągu przychodzą z Korei Południowej, w której „Marsjanin” nadal utrzymuje się na 1 miejscu lokalnego zestawienia (6,7 mln dolarów, a łączne zyski z tego rynku wynoszą 21,6 mln).

Podium zamyka animacja „Hotel Transylwania 2”, która niemal na każdym rynku sprzedaje się lepiej niż pierwsza część. W weekend otwarcia przyniosła 306 mln dolarów zysku. Najlepiej sprzedaje się w Wielkiej Brytanii (9,5 mln dolarów) i we Włoszech (7,3 mln dolarów). Obecne wpływy z animacji przekraczają już 131 mln dolarów.

Na czwartym miejscu znalazła się chińska produkcja „Xia luo te fan nao”, która w weekend zarobiła 22 mln dolarów i dzięki temu ma szanse zostać najlepiej sprzedającym się filmem w historii chińskiej kinematografii. Do tej pory obraz ma na swoim koncie 184 mln dolarów.

Top 5 zamyka „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” z wynikiem 14,4 mln dolarów. Baśniowy obraz najlepiej sprzedawał się w Wielkiej Brytanii – zyski wyniosły 4,1 mln dolarów.

Poza top 5 znalazł się horror „Crimson Peak. Wzgórze krwi”, który zarobił 13,4 mln dolarów w 55 krajach świata. Kolejne miejsca zajmują: „Praktykant” (11,3 mln dolarów w 65 krajach) oraz „Mały Książę”, który zarobił kolejne 10 mln dolarów.