Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Anthony Mackie gwiazdą Synchronic

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun horroru sf „Synchronic”, w którym główne role grają Anthony Mackie („Avengers: Koniec gry”) i Jamie Dornan („Robin Hood: Początek”).

Oficjalny opis „Synchronic”, którego premiera już 23 października:

Denis żyje w wymęczonym i wypalonym związku z żoną, która jest całkowicie pochłonięta opieką nad nowo narodzonym dzieckiem oraz trudnym dojrzewaniem osiemnastoletniej córki. Steve jest natomiast wiecznym singlem. Obu mężczyzn łączy nie tylko ciężka praca w nowoorleańskiej karetce, ale solidna męska przyjaźń. Podczas jednej ze zmian są oni świadkami serii nietypowych i niepokojących zgonów – natrafiają na rany zadane mieczem, zwęglone zwłoki czy ukąszenia węży. Początkowo trudno dostrzec jakiekolwiek powiązanie pomiędzy denatami. Z czasem jednak okazuje się, że za niecodziennymi wydarzeniami stoi nowy tajemniczy środek zwany Synchronic. Syntetyczny narkotyk nazywany także “fake ayahuasca” powoduje odjazd tak niepowtarzalny, że wycieczki przez zakrzywioną, porąbaną i pełną halucynacji rzeczywistość mogą zakończyć się dotkliwymi obrażeniami, a nawet zgonem w “prawdziwym” życiu. Bohaterowie zostają wciągnięci w tę niepokojącą sprawę znacznie głębiej niżby sobie tego życzyli. Córka Denisa niespodziewanie znika i wszystko wskazuje, że wzięła Synchronic, a jej życie znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.

W obsadzie obok Mackie’go i Dornana pojawią się również Katie Aselton, Ally Ioannides, Bill Oberst Jr., Natasha Tina Liu, Lawrence Turner, Sam Malone, Devyn A. Tyler oraz Betsy Holt. Reżyserią zajął się duet twórców Justin Benson i Aaron Moorhead na podstawie skryptu stworzonego przez Bensona.

 

Widowisko zadebiutowało na Toronto International Film Festival w 2019 roku, a w przyszłym miesiącu wejdzie do kin w USA.