Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Anya Taylor-Joy wystąpi w Nosferatu?

Aktorka negocjuje główną kobiecą rolę w remake’u klasyki kina grozy, „Nosferatu”. Reżyserią filmu zajmie się Robert Eggers, znany z niezwykle dobrze przyjętego horroru „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, którego gwiazdą również była Taylor-Joy.

Remake kultowego „Nosferatu – Symfonia grozy” z 1922 roku w reżyserii F.W. Murnau przygotuje Robert Eggers. Film powstanie w oparciu o powieść Brama Stokera, „Dracula”.

Historia przedstawiona w „Nosferatu – Symfonia grozy” opowiada o starciu Thomasa Huntera z hrabią Grafem Orlokiem, który okazuje się być wampirem. Hunterowi udaje się uciec z zamku hrabiego w Transylwanii, jednak wampir, zafascynowany widokiem żony Huntera (Taylor-Joy) decyduje się podążyć jego śladem, aż do Wisborga. Wraz z przybyciem wampira, na miasto pada zaraza, a by ją powstrzymać trzeba zabić potężnego wampira.

Remake „Nosferatu” powstanie dla wytwórni Studio 8. Nie wiadomo jednak czy Anya Taylor-Joy zdecyduje się kontynuować współpracę z Eggersem, gdyż aktorka ma dość napięty grafik. W najbliższym czasie będzie pracować na planie kontynuacji „Split”, a także marvelowskiej superprodukcji „New Mutants”.