Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Aquaman 2 – jeszcze większy rozmach

Widowisko „Aquaman” okazało się wielkim sukcesem i wskazało Warner Bros., w jakim kierunku wytwórnia powinna podążyć przy tworzeniu kolejnych obrazów DCEU. Jako że druga część przygód władcy oceanów została zapowiedziana, to fani wyczekują nowych wieści, natomiast odtwórca głównej roli odniósł się do tego, czego można się spodziewać po „Aquamanie 2”.

Jason Momoa powiedział w rozmowie z ET, że druga część „Aquamana” będzie zrobiona z jeszcze większym rozmachem. Widzowie będą mogli w kontynuacji zagłębić się w strukturę Atlantydy, zapoznać z tym, jak funkcjonuje i jak wygląda (poza tymi kilkoma miejscami ukazanymi w jedynce). Co więcej, sam Momoa podsunął kilka pomysłów na rozwój serii włodarzom, które podobno zostaną wzięte pod uwagę.

Aquaman 2

W filmie „Aquaman 2” zostanie rozwinięty także wątek Czarnej Manty, który przez wielu krytyków został uznany za najmniej potrzebny i niezbyt dobrze poprowadzony. Widzowie przez wzgląd na sposób przedstawienia nie bardzo przejęli się śmiercią jego ojca, a zemsta motywowana ślepą, bezrefleksyjną obsesją na punkcie zabicia Aquamana jakoś niespecjalnie im podeszła.

Zachodnie media przyznają, że w pierwszej części może i efekty wizualne były ładne, ale często wciskano je tylko po to, aby nadać scenom efektowności i dynamiki. Oczekuje się więc, że w „Aquamanie 2” scenariusz będzie bardziej spójny, a same walki i bitwy – o ile się pojawią – zostaną rozpisane sensowniej.

Premierę filmu „Aquaman 2” zaplanowano na 16 grudnia 2022 roku.

Aquaman 2


Źródło: etonline.com/epicstream.com