Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Armada Ernesta Cline’a doczeka się ekranizacji!

Kolejna powieść po „Ready Player One” z repertuaru Ernesta Cline’a zmierza na wielki ekran. Dziś media obiegła informacja, że Universal w końcu rusza z projektem. Wytwórnia nabyła prawa do ekranizacji „Armady” w 2012 roku, jeszcze przed jej premierą na rynku wydawniczym, ale dopiero kasowy sukces „Player One” dał projektowi zielone światło.

„Ready Player One” w premierowy weekend przyniósł zysk rzędu 180 milionów dolarów. Ta sytuacja upewniła Universal, że może na spokojnie ruszyć z realizacją kolejnego projektu w oparciu o prozę Cline’a. Scenariusz kinowego widowiska „Armada” stworzy Dan Mazeau („Gniew tytanów”), a wyprodukują je Dan Faran i Scott Stuber.

Oficjalny opis powieści „Armada”, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Feeria poniżej:

Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody.

W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.

Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

armada cover