Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Arnold Schwarzenegger kontra Jackie Chan w zwiastunie The Iron Mask

W sieci zadebiutował nowy zwiastun chińsko-rosyjskiej superprodukcji „The Iron Mask”. Zmierzą się w niej dwie legendy kina akcji: Arnold Schwarzenegger i Jackie Chan!

Nadchodzący film jest znany również jako „Viy 2: Journey to China”. Pierwsza część z 2104 roku była luźno oparta na powieści „Wij” Nikołaja Gogola. Teraz twórcy widowiska postanowili wymyślić kontynuację przygód XVIII-wiecznego kartografa Jonathana Greena (Jason Flemyng). Tym razem wysłali go na Wschód, gdzie odnajdzie spotka tajemnicze artefakty i kolejne magiczne stworzenia.

W filmie pojawią się też nowi bohaterowie, w tym właśnie postacie grane przez Schwarzeneggera i Jackiego Chana, a obok w nich w obsadzie zagrali też Charles Dance, Anna Churina, Xingtong Yao, Li Ma i zmarły w 2019 roku Rutger Hauer.

Widowisko miało już swoją premierę w Chinach w sierpniu 2019 roku jako „Viy 2: Journey to China”. Jednak na zachodni rynek trafi dopiero za kilka miesięcy, bo 10 kwietnia 2020 roku. Film wejdzie na ekrany wybranych kin oraz na platformy streamingowe.