Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Artemis Fowl w oficjalnym zwiastunie

„Artemis Fowl” to bestsellerowa seria powieści młodzieżowych autorstwa Eoina Colfera. Czy adaptacja Disneya odniesie sukces?

Oficjalny opis superprodukcji:

„Artemis Fowl” to rozgrywający się w fantastycznym świecie film przygodowy zrealizowany na podstawie uwielbianej powieści Eoina Colfera pod tym samym tytułem. Opowiada dzieje dwunastoletniego geniusza, Artemisa Fowla, który wywodzi się z rodziny od lat królującej w przestępczym światku. Jego głównym celem jest odnalezienie zaginionego w tajemniczych okolicznościach ojca. W trudnej i niebezpiecznej misji pomaga mu lojalny opiekun Butler. Podczas pełnej przygód wyprawy natrafiają na pradawny, rozwijający się w podziemiach, niezwykle zaawansowany świat wróżek. Chłopiec sądzi, że zniknięcie jego ojca jest w jakiś sposób powiązane z tajemniczą, odizolowaną cywilizacją. Obmyśla więc przebiegły, choć niebezpieczny plan i z czasem zostaje wciągnięty w groźną grę z wszechmocnymi magicznymi istotami.

W rolach głównych pojawią się m.in. Ferdia Shaw jako tytułowy Artemis Fowl Drugi, Josh Gad, Hong Chau, Judi Dench, Nonso Anozie, Miranda Raison oraz Joshua McGuire. Reżyserią zajął się Kenneth Branagh, a film wejdzie do polskich kin 29 maja 2020 roku.