Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Aryskotraci | Disney szykuje remake Live Action!

Wytwórnia przymierza się do realizacji nowej odsłony swojej kultowej animacji. „Aryskotraci” („The Aristocats”) z 1970 roku doczekają się swojej odświeżonej wersji.

Sympatyczne koty przeniosą się ze świata animacji do Live Action. Jak donosi serwis Comicbook.com, scenariusz filmu rozpiszą Will Gluck („Piotruś Królik”) oraz Keith Bunin („Naprzód”). Gluck wspólnie z Olive Bridge Entertainment zajmą się także produkcją widowiska. Film będzie zrealizowany w podobnym stylu, co „Zakochany kundel” z 2019 roku – że zwierzęta będą komputerowo wygenerowane i towarzyszyć im będą ludzcy aktorzy.

Projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju, więc niewiele więcej o nim wiadomo. Pierwowzór powstał w oparciu o opowiadanie Toma McGown i Toma Rowe. Oficjalny opis i zwiastun animacji z 1970 roku poniżej:

Ekscentryczna paryska milionerka Adelajda postanawia zapisać cały majątek swojej ukochanej kotce Markizie i jej trzem kociętom. Kiedy chciwy lokaj dowiaduje się o planach pracodawczyni, porywa rodzinkę rasowych kotów i wywozi ją na wieś. Markiza wraz z dziećmi rozpoczyna długą podróż do domu pod opieką czarującego dachowca Thomasa O’Malleya oraz swingującego zespołu muzykalnych kotów.